Videti jedan post
Star 12.01.2013, 15:31   #7
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Akordeonista Pokaži Post
Pa i nije bas sve tako... Korg ima odlican korisnicki interfejs, veoma je zgodan za rukovanje (po meni najzgodniji od svih brendova), svakako da mu je velika prednost pomenuti sempler, ali ima i jednu ogrooomnu manu, a to je ZVUK!!! Na njemu je sve dobro osim zvuka koji izlazi iz klavijature! Korg zvuci pored Yamahe kao da si zvucnik prekrio nekom krpom! Pricam iz licnog iskustva jer sam godinama svirao Korg aranzere i relativno nedavno sam presao na Yamahu i razlika je OGROMNA!!! Nedavno sam slusao kolegu koji svira Pa3x i ima sredjen set, odlicne semplovane boje bubnja, basa, gitare i svega ostalog samo... sve to nekako ne izlazi kako bi trebalo! Pre Nove godine sam imao svirku na kojoj sam svirao zajedno sa kolegom koji svira PA800 i kad ukljucimo isti sempl harmonike njegov zvuci losije, mutnije, ne znam ni sam kako bih to opisao ali prosto ne izlazi isto kao na Yamahi na kojoj se odlicno cuje! Jednostavno, Korgu je "ustinut" zvuk na izlazu iz klavijature! Negde sam procitao poredjenje sa zamagljenim naocarima kad se udje iz hladnog u toplu prostoriju... e, tako nekako bi najpriblizniji opis bio - Korg zvuci zamagljeno!!!
Zato bih ja pre uzeo Psr950 nego Pa600! Pogotovo sa Balkan Pack-om se relativizira cela prica oko potrebnih semplova. Toliko od mene, raspisah se nasiroko a nisam planirao!
Druže,ako je iko na ovom forumu ljubitelj Yamahinog zvuka,onda sam to ja.
Govorio sam o tehničkim karakteristikama i omjeru cjene i kvaliteta..I dalje mislim da je Yamaha PSR s 950 bezobrazno skupa za ono što nudi..
To što kažeš za za kvalitet zvuka Korga i Yamahe,evo jedna istinita anegdota iz mog ličnog iskustva...Svirao ja koncert Halida Muslimovića,Vesne Zmijanac i Šemse Suljaković sa Halidovim klavijaturistom Damirom,mojim dobrim drugarom..On svirao Korg PA 2 x,extra sređen,a ja Yamaha Tyros 3(znači,aranžeri iste klase)..Kaže meni Damir:˝Makso,jarane,kad ja pustim ritam na PA 2 x poslije tvog Tyrosa zvuči kao praćka(tanko,usko).˝To najbolje govori o soundu između ova dva branda.Naravno,ovim nisam želio izazivati nikakvu polemiku,jednostavno sam ispričao dogodovštinu sa svirke.Pozdrav svima!!!
Izvinjavam se za off topic.
makso68 je offline   Reply With Quote