Videti jedan post
Star 12.01.2013, 02:06   #1
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Klub ljubitelja Yamahe

Citat:
Originalno postovano od makso68 Pokaži Post
Druže,ti znaš da sam ja zakleti Yamahaman,ali,mislim da je Korg PA 600 izmislio Sve u odnosu na Yamaha PSR s 950....
Pa i nije bas sve tako... Korg ima odlican korisnicki interfejs, veoma je zgodan za rukovanje (po meni najzgodniji od svih brendova), svakako da mu je velika prednost pomenuti sempler, ali ima i jednu ogrooomnu manu, a to je ZVUK!!! Na njemu je sve dobro osim zvuka koji izlazi iz klavijature! Korg zvuci pored Yamahe kao da si zvucnik prekrio nekom krpom! Pricam iz licnog iskustva jer sam godinama svirao Korg aranzere i relativno nedavno sam presao na Yamahu i razlika je OGROMNA!!! Nedavno sam slusao kolegu koji svira Pa3x i ima sredjen set, odlicne semplovane boje bubnja, basa, gitare i svega ostalog samo... sve to nekako ne izlazi kako bi trebalo! Pre Nove godine sam imao svirku na kojoj sam svirao zajedno sa kolegom koji svira PA800 i kad ukljucimo isti sempl harmonike njegov zvuci losije, mutnije, ne znam ni sam kako bih to opisao ali prosto ne izlazi isto kao na Yamahi na kojoj se odlicno cuje! Jednostavno, Korgu je "ustinut" zvuk na izlazu iz klavijature! Negde sam procitao poredjenje sa zamagljenim naocarima kad se udje iz hladnog u toplu prostoriju... e, tako nekako bi najpriblizniji opis bio - Korg zvuci zamagljeno!!!
Zato bih ja pre uzeo Psr950 nego Pa600! Pogotovo sa Balkan Pack-om se relativizira cela prica oko potrebnih semplova. Toliko od mene, raspisah se nasiroko a nisam planirao!

Promijenjeno od Akordeonista (12.01.2013 u 02:09 sati)
Akordeonista je offline   Reply With Quote