Videti jedan post
Star 22.03.2017, 00:02   #16
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@svirac007 glavni eq u globalu sam prepravljao prema prostoriji...

prvo i osnovno ako hoćete dobar ton, koja god da je klavijatura u pitanju, ako štelujete na
koliko-toliko kvalitetne studijeske monitore možete da računate na pristojan ton kad odete na tezgu.
Ako štelujete na zvučnicima koje npr ima pa600 oprostite se od pristojnog tona.

A drugo, nije to dam ti postavku globala i rešiš sva pitanja, malo više je komplikovanije od prostog presnimavanja globala.... prvo ti i ja ne sviramo na istom razglasu, i ne koristimo isti set, zar misliš da će nešto da se promeni kao s magičnim štapićem?

Da je pa600 možda uskraćen za štošta istina je, ali pobogu klavijatura se već sad nalazi i za ispod 700e u odličnom stanju.... ali da je pa800 bolji, ne bi dok sam prodavao pa600 svaki dan dobijao po 2-3 ponude pa800+doplata......

ne znam kako bi mogao da ti pomognem što se pravljenja tona na pa600 tiče, mogu samo da ti dam savet kako sam ja odradio ukratko.......

našao sam 3 drumkit-a koja sam ostavio da budu da kažem glavni u setu koji planiram da koristim,
glavne ritmove tipa, rumba, begin, bit itd. sve prepravio da idu samo s jednim drumkit-om, ovaj drugi je baš korišćen negde gde se ovaj prvi ne uklapa, treći je bio sličan samo sa promenjenim rasporedom elemenata da bi mogao na nekim ritmovima da radi pošto pojedinci kad prave ritam namerno "useru" drumkit mapu da bi morao samo njihov drumkit da ide....

zatim je bitno da se nađe dobar bas (bas gitara) u principu kao i u orkestru, bas gitara i bas bubanj mora da se "slažu" po frekvencijama, zatim doboš i ritam gitara da budu "upareni"....

dalje je sve pitanje šta ko hoće od klavijature, kakav razglas imaš itd.....
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote