Videti jedan post
Star 19.11.2023, 21:14   #4
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Uzmi baterijsko lampu pa svjetli na ekran i gledaj sa strane to jest u više različitih kutova.Pa ako primijetiš na ekranu tek vidna slova brojeve i tako dalje onda je crklo osvetljenje a to nije neki problem jer se može sa strane displaya staviti mala led lampica i slične stvari primjer traka itd.Kako pišeš mi skoro liči da je crko potenciometar za jačinu svjetla ili je oksidirao pa ne propusti napona za osvetlenje.To je bio problem skoro na svim Roland.
Daj klavijaturu na pregled nekom ko se razumije u takve stvari jer na servisima više nema pravih majstora nego sami takvi koji menjaju cijele stvari od plata nadalje jer ih neznaju popraviti i tako im je naravno najlakše.
Dodato:
PS:Zaboravio sam ako nema ni svijetla onda sam skoro siguran da je baš nešto od toga što sam ti napisao jer večinom ako crkne ekran gori svijetlo i ostanu samo poneke crne crte a tih primeraka skoro nije bilo.Mislim da ti otišlo osvetlenje ili potenciometar može biti slab spoj kabla koja prljavština ustvari mala sitnica.

Promijenjeno od flosarka (19.11.2023 u 21:22 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
flosarka je offline   Reply With Quote