Videti jedan post
Star 02.12.2019, 01:56   #9
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@psr - možeš podesiti da VH2 pjeva uz akord iz lijeve ruke, ono što sviraš u desnoj/lijevoj ruci kao melodiju, da prati uz MIDI fajl ili da pjeva terce neovisno bez da išta sviraš.[/quote]

Verujem druze da je tako ali dzabe sve kad ja to ne znam kako da namestim. Ja uvek kad pevac/ica peva sve vreme sviram harmoniku (tiho naravno) uz solo deonice i tad bi mogo da podesim da VH2 prati desnu ruku, ali kad ja pevam onda nekako ne mogu da sviram solo u isto vreme i tad ne bi vredelo, a opet ako podesim (ako mi pojasnis kako, hehee) da prati neki kanal MIDI fajla ne znam da li je ista osim bubnja (10) uvek i na svakom MIDI fajlu na istom mestu. Jeste bas gitara na drugom kanalu kod vecine ali pretpostavljam da mora da prati ritam gitaru ili nesto drugo. I sad mi pade na pamet 16 kanal je skoro kod svih ona solo deonica koja se peva kao melodija. Mozda da taj kanal prati? Ili mozda moze ako postoji ta opcija da se kanali zamene (lupam, ne znam) pa da eto sam postavim ritam gitaru svuda, na svakom MIDI fajlu na npr kanal 8.
Dodato:
Evo ja nocas cackao i naso sam kako da snimim na MIDI kanal (bilo koji) nesto sto ja odsviram, npr one deonice koje se pevaju, ili makar refrene i onda ako bi VH2 podesio da to prati moglo bi da bude dobro? Samo sto ja nisam naso kako da ide melodija dok ja u isto vreme sviram jer ovako samo da sviram nikako ne mogu da se uklopim u tajming, ne cujem kad je prelaz i kad treba da pocne pevanje ili deo koji treba da odsviram kao dodatak MIDIju.
Dodato:
I sad po peti put citam i tek sad vidim Dr.Casper napisao moze da svira terce i bez da sviras. Kako? To znaci da samo glas pevaca (moj) prati? To ako moze to bi bilo najbolje moguce resenje
Dodato:
I sad po peti put citam i tek sad vidim Dr.Casper napisao moze da "peva" terce i bez da sviras. Kako? To znaci da samo glas pevaca (moj) prati? To ako moze to bi bilo najbolje moguce resenje

Promijenjeno od psr (02.12.2019 u 14:06 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
psr je offline   Reply With Quote