Videti jedan post
Star 17.08.2011, 03:28   #507
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Objektivno ma kako se to nekom svidilo

Ja sam jos u februaru odlucio zamjeniti dva PA2 za 2 PA3. Tada nisam ni znao razlike ali sam citajuci vidio koje funkcije dobijam Prvo mi je upalo u oko verzija sa 61 tipkom sto meni kao putniku jako stima. Svakako da sam znao da ima noviteta u tehnickom smislu a znacajnije zvucne promjene nisam ni ocekivao najuci da valjda nece biti gore. Ka sam dobio instrument u potpunosti sam odmah nastojao uporediti ga zvucno sa PA2 i provjeriti kompatibilnost ritmova sto je po meni i najvaznij a tehnicka poboljsanja ce doci sama po sebi. Vec sam pokazao da obje klavijature zvuce indenticno sto ste culu. Hvala bogu da sam to uradio na najposteniji nacin. Svi instrumenti u obje klavijature su sto posto isti. Ako neko cuje neku razliku to je ono sto cini klavijature razlicitim. Znaci svi nasi napravljeni ritmovi i indenticni fabricki zvuce malte ne isto. Jos jednom podvlacim da PA3 ima neosporive prednosti a to su prvenstveno noe BASS gitare koje zvuce bolje nego stare u ritmovima i po meni najjaca strana koja mi je nedostajala kod PA2 je editiranje drum kit elemenata posebno u MENU/Track Control/Drum Edit. Rekao bi da je to naizgled mala stvar ali u sustini najjaca promjena koja mi sada dozvoljava da malim potezima izmiksam Bas Bubanj i Dobos te ih uklopim u pravilnu zvucnu sliku. Malo kredita dajem i novim drum kitovima koji mogu posluziti. Maxx Audio efekat me bas ne obara sa nogu i nikako se nebi slozio da se treba neki poseban akcenat staviti na to. Nikad nisam bio pristalica finalnih efekata na klavijaturi jer iz iskustva (Roland G70/E80 i PA2) znamo da je to ponekad davalo vise stete nego koristi. Te stvari su slicne efektima Vitalizer i BBE Sonic Maximizer koji su bili hit 90ih ali se pokazali kao FAKE SOUND. Vidite nas ima puno na forumima i svakako da cemo imati oprecna misljenja sto je i dobro. Neko je pomenuo 2gig flash memoru HD sto je ustvari korisno za sacuvati set ali stavljeno da bise ugradnjivanjem opcionalng HD (61keyversion) zamjenio ovaj flash drive a klavijaturi pomoglo da tu zamjenu bolje prihvati. Opcije ce pomoci da se dodje do nekih novih i laksih rijesenja u pogledu zvuka rekao bi dorade zvuka ipak glavnina zvuka je indenticna PA2. Najjaca cujna promjena je Vokal koji stvarno zvuci mnogo bolje u sto cete se sami uvjeriti a pokusacu i dati primjer. U sustini da bi se dobio dobar ton/zvuk instrumenta ili glasa nikada ne treba raditi obimne zahvate u promjenama/stelovanju potenciometara i efekata. U vecini slucajeva male stvari daju velike rezultate. Stoga nikad ne obracam pazlju na velika objasnjenja o jednostavnim stvarima.
keyboards je offline   Reply With Quote