Videti jedan post
Star 21.09.2008, 16:44   #5
buca gitarista
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 17.09.2008
Mjesto: Beograd
Postovi: 18
Downloads: 15
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: gitara
buca gitarista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard


Hvala, Jefto...

@joker1205
Sto se tice narodnog tona za GT seriju (i bilo koji drugi procesor):

Nema univerzalne formule, postoje samo priblizne odrednice i finalna podesavanja...sve zavisi od toga gde, sta i sa kim sviras...

Naime, mnogo zavisi od stila svirke, da li si se sa svojima specijalizovao za jedno podneblje ili sviras sa svakim razlicito (danas Pozarevac, sutra Tallava ). Ostavicemo sad to po strani, idemo dalje:

- sama gitara ti ucestvuje sa vise od 50% u tonu. Ako pogledas moje postove iznad, jedan je uradjen sa procesorom, a drugi BEZ (pogodite koji je koji), gitara je direktno isla u kompjuter (pasivna gitara bez ikakvih EQ kontrola, magneti, ne piezo). Dakle, gitara se najpre sredi da ima koliko toliko zadovoljavajuci ton sama po sebi. Kako? Odabirom i/ili podesavanjem elektronike.
Dok sam svirao Fender, promenio sam vise kombinacija magneta da bih dosao do nekog zadovoljavajuceg resenja, tako da bih najpre to morao da znam da bi koliko toliko posli dalje (bitno i za kontru, i za distorziju).

Napominjem da pola svoje svirke odradjujem (sto se cistog tona tice) sa JEDNOM i samo jednom bojom u osnovi (ostalo su oktave, terce i sl); svadba se pristojno odradi i sa 3 boje (ako nemas piezo), s tim da sada na GT-10 postoje 2 kom. CTRL prekidaca, tako da ce se i taj broj smanjiti .

Ako si blizu (iz) Beograda, tvoj problem cemo lako resiti.
buca gitarista je offline   Reply With Quote