Videti jedan post
Star 28.03.2014, 16:34   #46
djlabomi
Vredan član društva
 
djlabomi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Serbia
Postovi: 105
Downloads: 690
Uploads: 0
Rekao HVALA: 48
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijature
Interesi: sport, multimedia
djlabomi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Poslednjih par dana, koliko stižem, prikupljam informacije, informišem se o Presonusu 16.4.2. Najviše zbog njegove multitrack recording opcije, a usput i druge stvari. U poslednje vreme mi se čini cena ove sprave prihvatljivom, u odnosu na onu od pre neki dana maltene. Verovatno zbog toga što spada u grupu proizvoda firme Presonus koji se više ne proizvode.

Da li mi eventualni prelazak sa Yamahe 03D na Presonus 16.4.2 znatno pojednostavljuje stvari ili mi je i uz 16.4.2 za multitrack isto tako potreban ekstra jak kompjuter, podređen isključivo audio sistemu?

Nisam uspeo da pronađem podatak koliko XMAX poredpojačala ima...? Da li svih 16 ili ne?

Yamaha ima full parametriq EQ, presonus semi parametriq, ali i grafički EQ. Doduše, koji ne ide i za svaki kanal posebno. Ima i više opcija na raspolaganju što se tiče dinamičkog kompresora. U nekom kasnijem periodu, mogućnost upotrebe i Studio Live Remote Control-e me je zagolicala.

Hardverski gledano, 03D je proverena sprava zbog svoje višegodišnje prisutnosti na tržištu, dokazano pouzdana, mnogo kvalitetnija nego od skupljih izvikanih sprava u skupljoj cenovnoj klasi.
Kakav je kvalitet Presonusovih fizičkih delova - potenciometara, klizača, konektora, ...?

Grešim li ako mislim da mi je to možda jednostavnija opcija od dosad pomenutih? A, što se tiče zvuka u u svirci, očekujem najmanje isto kao i sa 03D.

Da skratim: koji bi bili razlozi za, a koji protiv ove moje novoformirane ideje? Šta je pouzdanije, praktičnije, efikasnije, zvučnije...

Šta god da bude, primarno bi bila upotreba za miks u živom nastupu i simultano snimanje. Doduše, bitna mi je i fleksibilnost opreme, u smislu da mi ne treba previše vremena za povezivanje opreme i gomila kablova više.
djlabomi je offline   Reply With Quote