Videti jedan post
Star 08.01.2021, 23:13   #15
Nictic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.10.2017
Postovi: 13
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Yamaha Montage, Roland G6, Korg Krome, Yamaha MOX
Nictic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imao sam Kronos X jednom i nikad više.

Opasna sprava, ali kad me izdade na svirci, ogadila mi se za sva vremena. Zaprepastio sam se i kad sam je otvorio i video da je unutra matična ploča od desktop računara i napajanje, sve to sklepano kao da je prototip iz neke amaterske garaže. Nije ni čudo što me je izdala, displej se napaja iz usb porta na matičnoj ploči i na bilo kakvo drmusanje, prekine se konekcija i dobiješ grešku na ekranu, pa restartuj mašinu, čekaj da se učita 3 minuta, pa opet prekid... ma haos. Sredio sam to, prebacio u drugi port i prodao je (novog vlasnika služi evo već godinu dana) ali je nikad ne bih više tako niti preporučio.

Sa yamahom je druga priča. Pali se brzo, jednostavna i pouzdana elektronika, po meni jedostavniji user interface od Korga i Rolanda, ali to je već stvar ličnog ukusa.

Do skoro sam imao MODX (revoltiran izdajom Kronosa, kupio sam MODX sutradan) i oduševio se funkcijama i touch displayom koji je vrlo precizan i mnogo bolje registruje pritisak od Korgovog displeya i nema da se čuje zvuk kao da si stisnuo dugme, a stisak nije registrovan.

Menjao sam MODX za Montage posle više od 2 godine, i to samo zbog bolje dirke i više audio izlaza (krenuo da vežbam malo narodnjake, na Montage mi je lakše ).

Motif XF-a nisam probao, ali bih rekao da je dirka mnogo bolja (možda i ista kao na Montage), ipak je to flagship model. Takođe, trebalo bi da ima više audio izlaza. Ima ribbon i aftertouch.

Sve ostalo je, rekao bih na strani MODX-a (Setlist, scene, FM-X sinteza, 1gb memorije za user semplove, novija sprava).

Promijenjeno od Nictic (08.01.2021 u 23:16 sati)
Nictic je offline   Reply With Quote