Videti jedan post
Star 26.08.2014, 13:46   #24
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

S obzirom na PP vidim da ima dosta nejasnoća. Ne da mi se pisati cjelokupan tutorial pa ću za početak napisati par osnovnih stvari. Nakon toga nastavite sami pa pitajte ako zapne.

Program midi2style može pretvoriti/konvertirati svaki MIDI fajl u Style koje poslije možemo koristiti u Yamahinim aranžerima.

Postoji par preduvjeta da bi posao mogli započeti. Prvo, MIDI mora biti pravilno quantiziran, tj. da se prva doba nalazi točno na početku takta. Ne smije biti odstupanja niti za 1 ticks. Drugo, moramo znati na kojem kanalu MIDI-ja se nalazi koji instrument tj. da li je bas na 2, 5 ili 11 kanalu i na koju traku ćemo taj instrument postaviti u Style. Treće, moramo znati na kojim taktovima počinju sekcije Styla i koliko taktova traju.

Imamo situaciju da smo iz Korga izvukli segmente i želimo ih pretvoriti u Yamahin Style, kao što kaže autor u prvom postu

Citat:
Naime,drugar moj ima Pa800,i danas sam kod njega exportovao par Ritmova kao SMF,tj.u Midi formatu sa elementima F1 CV1 I1 CV1 I2 CV1 i svim ostalim Varijacijama.
Prvo te segmente treba "spojiti" u jedan midi. Ovdje je slika kako izgledaju spojeni dijelovi u Sonaru, može se koristiti i bilo koji drugi program za taj posao.


Takav MIDI pozovemo u "midi2stlye" program i odredimo početne parametre. Odaberemo MIDI kanale i sa Add im dodijelimo Style trake. Po potrebi im možemo mijenjati vrstu instrumenta, panoramu, reverrb ...

U donjem dijelu određujemo broj takta (Start) od kuda počinje svaka sekcija i koja je dužina (Length).



Kad završimo ova podešavanja pretvaramo MIDI u Style na način Process> Convert (CTRL+C)

Sada možemo dalje obrađivati Style na više načina.
Setings > Player Part selector - tu preslušavamo dijelove Styla, kako se čuju instrumenti kad sviraju solo i zajedno, kako bi sekcija zvučala kad joj promejnimo broj taktova ili kvanitazciju ...



Setting > Revoice editor
- služi za mijenjanje soundova pojedinom traku

Imamo još podešavanja za Volumen, tempo ili note ...

Proces > Style editor nam omogućava da detaljno preslušamo i editiramo svaku traku i instrument u novokreiranom Stylu. Ako odaberemo kućicu Play, isto možemo i slušati.



I za kraj, generalna podešavanja za cjelokupan Style se nalazi pod Settins > Basic settigs

Ako pokrenete program i pročitate ove kratke upute ubrzo ćete shvatiti da se radi o jednostavnom poslu. Ako vam negdje zapne, pokušajte sami naći rješenje jer ono sigurno postoji. Ako nemate živaca pokušavati, experimetirati, testirati i utrošiti dosta vremena .... oformite band i zaboravite na ovu i slične teme na forumu.

Promijenjeno od casper (26.08.2014 u 13:49 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
NordX (26.08.2014)