Videti jedan post
Star 12.06.2012, 09:42   #10
djlabomi
Vredan član društva
 
djlabomi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Serbia
Postovi: 105
Downloads: 690
Uploads: 0
Rekao HVALA: 48
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijature
Interesi: sport, multimedia
djlabomi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Po meni radi fino posao za tezgarenje. Potrebno je malo vremena i eksperimentisanja da se shvati sprava i da se vidi šta najbolje radi posao za muzički nastup.
Između ostalog se nikako ne sme koristiti type speech (ne svetli lampica) i music low (zelena lampica), jer su to opcije koje imaju najmanji Q faktor, imaju najšire "zvono", tj. zahvataju dosta od susednih frekvencija, koje ne prave mikrofoniju. I kad eliminacija frekvencija ode tako široko, to se vrlo primetno odražava na zvuk.
Type music med (žuta lampica) je, po meni, najfunkcionalniji režim. Zvono je malo šire (Q faktor) nego kod opcije music high (crvena lampica). Dakle, ne ide tako precizno na frekvenciju mikrofonije kao kod music high, ali primetno brže "nahvata" mikrofoniju.
E, sad... Negde sam pročitao preporuku da se aktivira par filtera u modu speech, par u modu music low i ostatak do 24 u music med i music high. Iskreno, nisam bio u situaciji da to probam. Valjda bih se snašao... Ili da ostavimo Siniši da to odradi, kao stari lisac, pa da "prepišemo" od njega...?
djlabomi je offline   Reply With Quote