Videti jedan post
Star 04.06.2012, 19:52   #8
sinisa kg
Vredan član društva
 
sinisa kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2010
Postovi: 119
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 18 puta u 15 Postova
sinisa kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mi smo ga u firmi imali neko vreme i nije se bas proslavio u koriscenju-obicno se koristi u funkciji peglanja monitora-zbog promena zvucne slike-ali ajmo redom-u uputstvu lepo stoji da se afc koristi u 2 moda-prvi je FIKSNA a druga LIVE-samo zajedno moze se dobiti zeljeni efekat(do izvesne mere)-prvo fiksna-treba se odrediti koliko fiksnih frekvencija treba koristiti-fabricki stoji 12-moze se promeniti-postaviti sve mic,namestiti gain i nivo sibera na kanalima,onda pojacavati polako master nivo dok se ne pojavi blaga mic-sacekati da uredjaj detektuje i eliminise tu frekvenciju-onda nastaviti sa pojacavanjem dalje sve dok nedodjete do zadovoljavajuceg(i obavezno vise od tog)nivoa snage-onda se prelazi na LIVE mod-Fiksne frekvencije ostaju u procesoru konstantno ukljucene i tu otprilike resavate 60-70% problema sa mikrofonijom-ostalo u live modu ide sporo i nezaboravite da se posle izvesnog vremena live parametri brisu(postoji opcija koliko je to vreme)i onda iz pocetka.Sa grafickim EQ (ili prametrickim)se to isto postize ali dosta brze i efikasnije(ali samo u kombinaciji sa analizerom-cast izuzecima) a i dosta lakse-ja licno koristim na svom mixeru tu opciju-otvorim EQ(na polovini ekrana mi je analizer)-proces slican-otvoreni kanali koji su problematicni-cim se pojavi blaga mic.vizuelno se detektuje na ekranu-siber malo dole...Peglali smo pilote bubice,pevacke mic,kondenzatore za govor na bini i sl...i obicno uspesno-ALI samo zato sto posle analize mastera ili mon.grupa nismo prelazili faktore koje smo zadali-gain i nivo mastera,eq-barem ne drasticno-i naravno koristili ozbiljne mic.za taj posao-samo tako smo uspeli da dodjemo u situaciju da mozemo pevacki mic.da okrenemo direktno u mon.ili da pevac stane ispred razglasa(ali ne celo vece vec mnogo krace)a da mikrofoniju svedemo na minimum(ili da je nema).Za sve ostalo sto navodite nazalost nema leka(moje misljenje)...Da nezaboravim-efekti(konkretno reverbi)su najcesce uzrok(osim prejakog gaina i sulude eq u mid-hi opsegu kod pevackih mic)izazivanja mikrofonije-pa koristite hi i lo pas filtere na njima-probajte da secete efekat(na njemu ili kanalu gde ga vracate)ispod 250hz i iznad 5kh-na primer-malo ce vam i to pomoci-naravno eksperimentisite sami sa tim filterima po sopstvenom ukusu-najbolji je efekat koji se cuje ali prirodno i u sklopu vokala(ili instrumenta)a ne kao zasebna celina koja koja dominira nad istima-prsti ili ponavlja se do besvesti....
sinisa kg je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sinisa kg za ovaj koristan post:
milosmadic (05.06.2012)