Tema: Roland BK-9
Videti jedan post
Star 03.04.2015, 09:55   #378
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To je ono što je stvar ukusa svakog muzičara, a i zavisno od stila muzike, mada ja mislim da je reverb manje ili više potrebno imati uvek bilo šta da svirate. Ja uglavnom sviram evergreen, balade, pop, rock i instrumentale, tako da mi odgovara malo više reverba.
Okačiću uskoro ovde jedan instrumental da čujete koja je to doza efekata koje ja koristim, pa ćete mi reće da li je previše ili nije.

Po defaultu kada se klavijatura uključi meni je sve "suvo i plitko" i da ne bih svaki put postavljao iznova globalni reverb i delay, meni je jako korisno da imam postavljenu početnu dozu ovih efekata, tako da u zavisnosti od pesme dalje radim samo sitnije korekcije u zvuku.

Takođe mi ne odgovara da mi sama klavijatura postavlja svoj Mfx za određene boje, pa zato želim da ga ja određujem sam, ali iako podesim MFX LINK OFF, dešava mi se da kada izaberem neke boje opet se pojavljuje neki MFX koji nisam ja želeo i odabrao. Zato mi nastaje konfuzija
To je moj način rada.

Interesuje me funkcija Melody Intelligence koja mi nikad nije bila do kraja jasna kod Rolanda, a i dalje je zadržana i kod BK serije. Nisam siguran uopšte da je ovo toliko korišćena i važna funkcija.
U principu, ja neću da mi ovu opciju određuje sama klavijatura i kada je stisnem da mi on određuje duplirane boje na UP1 u odnosu na žanr trenutnog ritma, nego hoću da mi doda drugi glas na boju koju ja odaberem i trenutno sviram. Recimo, sviram u desnoj ruci acc gitaru i hoću na refrenu da je imam samo dupliranu (nešto kao terca) i kada stisnem MEL.INTELL on mi postavi neke trube ili orgulje koje nisam hteo. Kada onda isključim MELL.INTELL on mi vrati acc gitaru koju sam do malo pre svirao, bez veze skroz.
Zna li neko da li može ovo da se podesi da uključi samo dupli glas boje koju trenutno svirate, bilo da je terca,septima, kvarta, kvinta ili oktava a da ne ubacuje boje koje Roland "misli" da su dobre za taj ritam koji vam ide uz pesmu?
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote