Videti jedan post
Star 03.01.2016, 18:48   #3
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jasno mi je da moram znati tonove, to jest akorde i ja znam sve akorde koje koristim u svakoj pesmi. Neke su durske neke molske, normalno, i svaki kvintni krug mi je za te tonalitete koje najčešće koristim poznat, tako da nije da baš nemam teoriju.
Potrebno mi je samo da znam princip kako da odredim pravi tonalitet za vokalist, jer mi se čini da ga nekada ubodem a nekada pogrešim i zvuči mi u nekim akordima falš. Potrebno mi je da znam kako da izvučem noseći tonalitet iz gomile akorda. Na primer, ako pesma kreće iz Fm, Em, Am, a refren mi je Ddur, Adur, Hm, Cdur... itd. šta ovde postavljam na vokalistu?

Zato sam hteo neki primer pesme kako koristite oni što sa rade sa ovakvim spravama, a ja ću već pokušati da se snađem. Na mom vokalistu imam i midi mod gde vučem harmoniju sa aranžera, ali ima pesama gde iz lower-a ne mogu da pošaljem precizno određeni akord, pa sam mislio da iskoristim i A Cappella mod na vokalistu.
Hvala
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote