Videti jedan post
Star 24.09.2019, 17:00   #14
aleksandar031
Odomaćeni član
 
aleksandar031's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 600
Downloads: 3636
Uploads: 62
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 62 puta u 57 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5 SSD - JuziSound
aleksandar031 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
aleksandar031 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@ b.o.Y.c.h. ČK

Mogu ti reci na osnovu licnog iskustva stvari vezane za Ketrona. Pre svega u vezi novog SD9 , I njegovog modula sd90...on jednostavno nije zamisljen kao tipican ,,naslednik,, Audya - ima nekih zanimljivih resenja u odnosu na Audya, sto je sasvim normalno obzirom da je izasao mnogo nakon nje, tehnologija je napredovala.Ali I vodeci ljudi iz Ketrona, kao sto sam ranije napisao, izjavili su da je on ,,u svom domenu,, top proizvod, jednostavno SD serija je dobila svoj najbolji aranzer I to je to.
Bilo je mnogo problema o kojima se pisalo, prosta stvar je da se ugradnjom SSD umesto starog HD sve to ponistava I radi klavijatura bez problema. Kao I svaki aranzer i Audya ima mana naravno, niko to ne spori, ali uzevsi u obzir kvalitet izrade, tasteri koji nakog godina svakodnevnog koriscenja rade kao prvog dana, dirke koje su po meni klasa iznad Pa4x....a pre svega sound, koji je specifican i koji ti daje posebnu draz u sviranju. Ako uopste planiras prelazak na takvu platform, moras eliminisati unapred sve stvari vezane za Korg,Yamahu,Roland. Ti dobijas sasvim novi koncept, koji se nekom svidja a nekom ne, sto je sasvim normalno. Ko s navikne i odabere pravi pristup u radu sa Ketronom, dobija uzivanje na live nastupu u vidu tog sounda o kome je vec mnogo receno. Moj ti je savet ipak da detaljno probas sve moguce i nemoguce opcije, u zavisnosti od tvojih potreba,stila i vrsti nastupa i da doneses konacnu odluku.
Sto se Yamaha tice, probao sam Genos, ima tu napretka u odnosu na Tyros seriju naravno, sta ce njihov novi model doneti...ne znam, ali ja za sada jos uvek ostajem uz Ketron Audya.
aleksandar031 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio aleksandar031 za ovaj koristan post:
b.o.Y.c.h. ČK (24.09.2019)