Videti jedan post
Star 25.01.2016, 00:32   #6
korg_man
Vredan član društva
 
korg_man's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.07.2008
Mjesto: Vukovar
Godina: 33
Postovi: 117
Downloads: 199
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 17 puta u 12 Postova
Instrumenti: Korg Kronos 73 (semi-weighted keys), Kurzweil PC3K8, Yamaha MO6, Roland D-50
Interesi: Sviranje
korg_man befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Svi Kronosi imaju najobičniji DDR2 RAM. Nije Flash RAM. U Kronosa se samo jednom učita set sa USB sticka i takav se spremi na SSD disk. U Global postavkama se namjesti da prilikom paljenja on povuče taj set. Koristim set koji je velik skoro pa 3 Gb (imam nekih 130 Mb još slobodno) i učitavanje traje oko 2 i pol do 3 minute direkt sa SSD-a. Što znači, kad se upali klavijatura na prekidač, vaše je samo sačekati da se učita OS i on je odmah spreman za korištenje. Nema ulaženja u izbornike ni u diskove, stickove da se traži set za učitavanje - auto load.

Kronos kao klavijatura je bazirana na HD-1 sintezi i u HD-1 se nalaze svi zvukovi koje poznajemo od početka svijeta klavijatura, a sve ostalo se učitava sa SSD-a i naravno, da bi se očistila memorije može se "odkačiti" da se prilikom paljenja ne učitavaju neke stvari, npr. bubnjevi. Sample ovisno koliko je velik, ali da bi se set spremio na SSD (eto taj moj ogromni set npr) potrebno je cca 30 sekundi.

Protok podataka sa SSD-a je zbilja velik. Toliko da primjerice klavire on vuče sa diska direktno (Ok, svejedno on neke djelove semplova upiše u RAM prilikom paljenja, no najveći dio od čini mi se 2.7 Gb se povuče onog trena kad bi stisnete tipku klavijature).

Promijenjeno od korg_man (25.01.2016 u 00:35 sati)
korg_man je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, korg_man, za koristan post:
Alix (22.02.2016), veselinovicvs (29.10.2018)