Videti jedan post
Star 20.02.2013, 21:01   #11
Jerba
Početnik forumacije!
 
Jerba's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.08.2007
Mjesto: Jastrebarsko - RH
Postovi: 10
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000 PRO, Roland G 800, Korg triton Le
Jerba befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ovo što vam kažem je iz mog vlastitog iskustva, a tiće se Rolanda g800, i g600 i sve što je kompatibilno sa ovim klavijaturama (E-96, RA800). Svakako je poželjno izbaciti floppy diskete iz upotrebe, te ugraditi USB floppy emulator. Dakle, izbaciti iz klavijatura sve što se ''vrti''. Uskoro više neće biti moguće nabaviti floppy disketa jer se izbacuju iz proizvodnje ili su se već izbacile, no manje bitno. Činjenica je da ima par izvora nabavke floppy emulatora gdje dobavljač garantira da urađaj funkcionira na rolandu G800 , npr Indonezija, no ima ih nekoliko a s vremenom se povećavaju npr, Kina, Poljska, Bugarska, Turska. Imam vlastita iskustva sa prodavačem iz Kine gdje mi je garantirao da će emulator raditi na G800, ali kad sam ga ugradio , nije radio, no bio je pošten pa mi je vratio novac. Dakle u svemu tome valja biti oprezan i prije kupnje treba zatražiti od prodavača neku garanciju da će USB uređaj raditi na Vašoj klavijaturi. No o tome bi se još moglo pisati puno, no hoću da Vam kažem da se ne morate bojati USB floppy emulatora, jer je stvar toliko jednostavna da jednostavnija ne može biti a funkcionira odlično.
Jerba je offline   Reply With Quote