Videti jedan post
Star 05.10.2019, 12:18   #168
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

He he, neka si ti njega Krešo sparkiro' ...

Ići će to mnogo lakše i brže od ovoga što si opisao samo ako se nove Sub Scale mogu memorirati u registraciju. "Problem" terci kod yamahinih aražera je ponajviše u tome što kod Scale Tune možemo mijenjati vrijednost od -64 do +64 (cent) od osnovnog tona. Znamo da je 100 cent ekvivalent za pola tona. Zato sa Scale Tune ne možemo "podići/spustiti" osnovni ton da bi smo ga posložili u tercu.
Dodavanjem opcije Sub Scale će to biti moguće. Recimo da na C1 djelujemo s Main Scale +50 i sa Sub Scale dodamo još +50, na kraju ćemo ovaj C1 podići za pola tona. Ako je cjelokupan sound u Yemu "šiftan" za +3, tada će ovaj C1 doći na +4. I to će biti dovoljno da se slože terce po želji. Uvijet je, kao što sam već naglasio par puta, da se SUB Scale pamte u Registracijama. Ako tomu bude tako, onda će biti dovoljno odraditi samo jednu tercu za Base Note, i sve će ostale svirati bez našeg unošenja.

Ali ja sam vječiti optimist , i siguran sam da će Yamaha uslišiti želje našeg @tyros2 i omogućiti mu da odradi sve ovo još mnogo brže i bezbolnije sa novom i dodanom opcijom Note Shift, a koja je prikazana na slici u mom postu koji sam stavio juče.

casper je offline   Reply With Quote