Videti jedan post
Star 09.05.2015, 13:15   #17
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Reden

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
@dmmacak -

@tyros2 - Da, sjećam se naše diskusije o tvom načinu organiziranja registracija. Da ti iskreno kažem, tada mi je tvoj pristup bio malo neobičan, 1 BANK - 1 SONG. Pišući ovaj "esej" razmišljao sam o takvom načinu i mogu ti reći da u njemu sada vidim neke dobre strane. Osnovna prednost je ta što je pretraživanje banaka mnogo brže i preglednije nego kada tražimo pjesme unutar banaka. Otvoriš "mali prikaz" i pod rukom odmah imaš 500 songova poredanih po abecedi ili vlastitom redu. REGISTRATION SEQUENCE postaviš na "automatiku" i s nogom mijenjaš od 1 prema naprijed, a možeš i u rikverc. Predpostavljam da ovu opciju ne koristiš ali ću uskoro u temi opisati kako se to radi.
Vjerovao ili ne koristim taj nacin,ali rucno,jos nisam probao sa nogom.

Usput cu objasniti malo vise nacin na koji koristim registracije.

U svojim nastupima ("""smatram se totalnim amaterom i imam tek nekoliko svirki godisnje"""")koristim sledece:
Samo MIDI uz obavezno sviranje forspila desnom rukom
MIDI i STYLE zajedno (Yamaha dozvoljava u istom momentu da sviraju i MIDI i STYLE i to da mozes da koristis bilo koju traku iz ritma i iz MIDI songa) uz obavezno sviranje desnom rukom
i naravno kompletna svirka sa Stylovima
Transpoze (najlakse mi je svirati iz A-mola,A-dura)

Kao sto sam i prije naveo Registracije koristim: jedna BANKA -jedna PJESMA.
BANKE imam poredane u vise foldera npr: Rumba FOLDER
sa-sa FOLDER
zabavne FOLDER
oriental-begin FOLDER .....itd

U svim skoro pa svim BANKAMA registracije su mi poredane otprilike na ovaj nacin:

1.SOLO VOICE koji je odredjen za Forspil te pjesme,
MIDI: ako je pjesma od MIDI,kojemu su mutirane SOLO trake tako da ja mogu da sviram odmah desnom rukom sa namjestenom TRANSPOZOM ukoliko je potrebno
MIDI i STYLE:ukoliko koristim ovu opciju onda vucem DRUM sekciju i Perkusije sa STYLEA a bas i gitare i ostalo sa MIDI songa.Pri ovoj opciji kod midi fajla ce svirati kanali 1-8 a kod Style 9-16.
STYLE,znaci standardni rad uz Style.Kod ove opcije je moguce koristiti MIDI terce dok u predhodne dvije opcije nije moguce.
2. Strings-tepih
3.Sola boja ili Terca za IMPROVIZACIJU
4.Sola boja ili Terca za IMPROVIZACIJU
5.Harmonika 1
6.Harmonika 2
7.TERCA
8.U slucaju da koristim opcije MIDI ili MIDI-STYLE u tom slucaju pritiskom na ovo dugme SOLO je mutiran i sve svira onako cisto "fajlaski" ,znaci MIDI svira i solo(pojedini gosti koji naruce,zele da se njihovo ime spomene i u toku pjesme)
U slucaju da koristim Style onda je TERCA.

Nakon svih ovih godina Registar Memory mi dodju vise kao matematika posto znam sve i jednu napamet a ima ih paar stotina ...

Pozdrav!
tyros2 je offline   Reply With Quote