Videti jedan post
Star 05.03.2008, 17:23   #17
cincilator
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.10.2006
Mjesto: USA
Postovi: 84
Downloads: 699
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland G1000, Korg Le, XP30
Interesi: Elektronika
cincilator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Daumen hoch

Shure ima mnogo razlicitih modela, ali nasi muzicari uglavnom koriste najjeftinije modele i oni "rade pos'o" bez problema.
Stariji modeli Shure su bolje uradjeni od novih, kad je u pitanju sam mikrofon, bez risivera.
Za samo $100 u USA, uz malo strpljenja, moze se naci na e-Buy polovan LX4 sa SM58 'glavom', koji je odlican mikrofon, sa jednim nedostatkom, a to je VHF, sto i nemora da predstavlja problem.
Za nekih $300 moze se kupit NOVI - Shure PGX24 SM58, a za $350 Beta58.
Bio sam kupio sam i prodao PGX24 Beta58. Zasto?
Pa jednostavno nije mi dopao. Sirok i cist zvuk, odlicno, ali bez 'srednjih' zvuci ravno, nedinamicno...
Neuporedivo bolje mi je zvucao stari LX4 Beta58. Kad bi bilo moguce naci glavu od stare LX Bete pa je prenijeti na PGX24, to bi bila prava stvar.
Trenutno koristim Sennheiser EW300 i za moj licni ukus, mnogo je bolji od Shure PGX24. Sennheiser ima vise opcija, pa tako za 'tanje vokale' mozete izabrati odgovarajucu 'glavu', o cemu treba voditi racuna, pa sigurno nece doci do razocarenja. Malo vise love, ali za 'radne muzicare', isplati se...
Novi Sennheisser proizvodi se u Kini pa je zvuk osjetno promijenjen kod 'donjih' modela - EW100. Ako uzmete EW300 ili EW500 nece biti greske.
Beyerdynamic je odlican mikrofon, ali i tu treba voditi racuna koji 'glavu' odabirate. Opus SDM369 je dobar za zenski vokal, ali za mene licno je bolji i univerzalniji 360, koji ima glavu od TGX60, koji je bolji mikrofon od SM58 i od nove Bete. Cijena je slicna kao PGX24.
I da dodam za kraj, Shure PG14/PG58 je los mikrofon i moja preporuka je da mnogo bolje uzeti stariji polovan Shure nego ovaj pomenuti.
Kad kupujete polovan mikrofon direktno od privatnog lica, pogotovo na prostorima ex-YU, dobro pazite sta kupujete, jer cesto su glave mijenjane i mikrofon ispustan.
Testirajte ga na vecoj daljini kako 'hvata', jer cesto je prisutan problem sa signalom koji se 'gubi'. Po mogucnosti prethodno saznajte kako izgleda orginalna glava.
Odvrnite 'glavu' i pogledajte da li ima tragova od lemljenja. Na zapadu uglavno nema mnogo problema, a ako koristite e-Buy, birajte opciju PAY-PAL, koja vam daje pokrice i ne bi trebalo da bude problema..
cincilator je offline   Reply With Quote