Videti jedan post
Star 13.07.2011, 15:37   #16
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nismo se razumeli u moj prethodni post ....
Pod klasicne terce sam mislio na ensemble terce bez opciju Fixed scale .... jer vecinom muzicara koriste njih pa zato sam ih tako nazvao ..... nebitno ....
Posto mi sinoc klavijatura nije bila pri ruci pa sam rekao da mislim da je 7 ton u pitanju al nije taj. Mislio sam bas na prirodnog mola, znaci A mol prirodan a radi se o ton B ili Ais, sto ne pripada u skalu ali je potreban za trilere jer dosta toga molskih pesama imaju triler na tipke A i Ais. Sa druge strane isto tako ima pesme koje u skalu nanazad idu sa ton Ais umesto sa H tako da i taj ton je potreban u tercu. E sad to se prividno da resiti ako u Ensemble postavim transpose +4 umesto +3 .... medjutim u taj slucaj pa se javlja sa ton Fis problem jer je transponovan na +4 t.j. na Ais a treba da je na A .... pa opet moram da stavim u User scale Ais na -99 i opet nemogu da ga koristim u trilere ili situacije koje sam gore pomenuo. Tako da verojatno jedini nacin da se to sredi je opcija Fixed Scale za koju vidim snimili ste odlicne tutorijale, imate sve pohvale
Ja inace posto koristim na saksofona, klarineta .... Arapsku skalu ponekad pa mi malo taj Fixed scale ne odgovara, zato sam jos uvjek na oscilatorne terce.
P.S. Inace posto ste pitali koju verziju oscilatorne terce imam, to su moje koje sam sam uradio, ima ih ovde u downloadu postavio sam, tacne su ... a pisao sam i objasnjenje u jedna tema kako se to radi.
Pozdrav
__________________

Evil is just a point of view

Ace Je trenutno online   Reply With Quote