Videti jedan post
Star 22.11.2006, 00:23   #4
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nisam nikad pokusao na PSR9000 da sam pravim samplove, a evo iz kojeg razloga:

Zlatko je ovo objasnio jednom i nadam se da sam ja to ukapirao. Znam da samplovanje na Yamahi nije ni malo lako za uraditi (na Korgu je daleko lakse). Trebaju da se koriste razne vjestine za obradjivanje samplova u PC editorima prije loadiranja u Yamahu. Evo ti jedan primjer (malo lupam ali ne mogu laksi primjer da pronadjem), recimo hoces 1.wav da ti je na lijevo na Panorami u PSR. 1.wav moras prvo da otvoris u editoru na PCu i da ga u njemu pomjeris na lijevo pa onda SAVE. Zbog ovoga vjerujem da bi ti mozda svoj problem mogao da rijesis sa unosenjem DUMMY wave fajlova (uneses totalno prazan wave, bez ikakvog zvuka, koji ce da popuni odredjena mjesta). Proces je veoma tezak ali izvodljiv. Treba mnogo strpljenja, vremena, papira i olovaka . Ako pokusavas da napravis nesto sto ****** vec ima u ponudi mislim da ti se ne isplati praviti.

Sto se Zlatka tice, moras da razumijes da ti Zlatko ne moze dati odgovore na sva pitanja jer od tih "tajni" on zivi. Ustvari, nisu to nikakve tajne, treba biti skolovan za taj posao i mnogo godina iskustva. Onih 120 Eura su mnogo za jedan paket, ali manje od toliko ti ne mogu ni naplatiti za nesto cemu stvarno mnogo vremena/zivaca treba da bi se zavrsilo. Ko zivi od semplovanja, pravljenje ritmova itd. ima veoma ne zahvalan posao. Ako nabije cijenu niko nece kupiti, ako proda jeftino sutra je to FREE na internetu. Takodjer Zlatko ako da odgovor uvjek je tacan i samo treba pazljivo prociati sta je napisao. U tvom slucaju rekao ti je da pazljivo procitas manual, procitaj ga jos 5 puta dok ne pronadjes (mozda ima jos jedan manual za advanced functions, potrazi).

Takodjer svi su dobro dosli na website-u, i Mile Kitic i Mica Nikolic i Marina Tucakovic i Zlatko Subasic itd.
Korgminator je offline   Reply With Quote