Videti jedan post
Star 21.01.2009, 16:00   #37
Igorčina
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2008
Mjesto: Nekad Priština, sada Aranđelovac
Godina: 47
Postovi: 148
Downloads: 1051
Uploads: 12
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Guerrini superior 2, Korg Pa2xpro
Interesi: Pecanje
Igorčina befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Igorčina pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Volim ROLAND-a , trenutno sviram KORG-a pa1xpro, ako stignem popodne, napraviću par snimaka sa fabričkim jazz rx2 kit-om, da čujete...dobri su to bubnjevi (semplovi bubnjeva) mada treba poraditi na njihovom štelovanju...e to je sad stvar ukusa svakog od nas.

Moja zapažanja :
Kick drum (ako želimo oštriju nogu onda je to neki tight kick iz ROM-a)
Snare drums ne bi menjao...možda transposer na - 1 ali to je stvar ukusa
Hi-hat, open hi-hat možda isto -1 na transpose
Timpani - sve bi ih zategao +2 na transposer
Ride činele su mi ok
Crash činele, tu treba razmisliti , onu na C# bi malo podigao na +2 trans...
i eto tako nekako mada ...sve je stvar ukusa..treba puno isprobavati...to iziskuje mnogo slobodnog vremena, i lično mislim da Korg može da se namesti baš da zvuči dobro.
Ne treba ga porediti sa Rolandom...jer to su različite mašine konceptualno i zvučno...tako da ima nade za nas Korgovce...lično sam ubeđen da Korg može opako dobro da zvuči, samo treba umeti!!! Lično mislim na osnovu demo snimaka ovde sa foruma da još uvek nismo iskoristili Korgove mogućnosti ni 80% jer samo muljamo sa tuđim setovimo, od 20 setova krpimo jedan, pa ritmova, pa semplova jednih istih koje vrtimo u krug postavljajući ih pod različitim imenom...i bla...bla...!!! Dosadni smo!!!

Nego lepo treba sesti, ubaciti najkvalitetnije semplove bubnja i bass-a u klavijaturu (neke studijske visokokvalitetne) i ništa drugo, ostalo korg ima!
I to je to!!!
a snimak ću napraviti pa ću okačiti da malo komentarišemo. Eto, pozdrav od Igorčine!
Igorčina je offline   Reply With Quote