Videti jedan post
Star 29.11.2008, 01:03   #4
biba
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 25.09.2005
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 77
Downloads: 1751
Uploads: 18
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Instrumenti: Pa3X, Dallape supermaestro
Interesi: muzika
biba befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Lächeln

Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Klinac mi je sada 5. razred nize muzicke skole, a posto je vrlo talentovan (nisam ja to smislio, rekli su mi u skoli), upisace i srednju muzicku. Potrebna mi je harmonika sa konvertorom, Piggini, Bulari ili slicno. Ima li sta pribliznog kvaliteta a malo jeftinije?
Niste napisali da li sin svira dugmetaru ili pak klavirnu harmoniku.
Uvrezeno je misljenje da je klavirni Bugari bolji od Piginija, a Piginijeva dugmetara bolja od Bugarija.Borsini nije u toj prici, osim kao nuzno zlo.Ovo se naravno odnosi na klasicnu muziku.
Za ovo sam se i licno uverio. Sin mi je svirao Bayan 58, Piginijev, a sada ima Piginijev Sirius Milenijum, i nije imao vecih problema sa instrumentom.
Naprotiv, drug je kupio novog Bugaria, i u toku prve godine a i kasnije imao je vecih problema.
Dal je to slucaj ili ne, ne znam.
Navodno imaju iste tastature, mozda je ton Bugarija nesto i pitomiji ali leva ruka Piginija je daleko bolja , tonski i tehnicki.Plus ukupno glasnija i jasnija.
Ako dozvolite da Vas posavetujem,
obratite se gosp. Milanu Tomicu iz Kragujevca i on Vam moze srediti da dobijete nov instrument pod veoma povoljnim kreditnim uslovima.Gosp. Tomic je zastupnik Piginija za RS i veoma je korektan i poslovan covek.
I drugo, konsultujte se sa profesorom iz skole u cijoj klasi radi ili sa profesorom kod koga ce ici dalje na srednjoskolsko obrazovanje.
pozz
biba je offline   Reply With Quote