Videti jedan post
Star 21.03.2006, 10:17   #18
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kako sam ti reko Pa50 ti je idealno rješenje. Nov je cca. 900-950 Eur-a. S obzirom na raspoloživu sumu novaca to ti je za sad najbolje u smislu uloženo-dobiveno.

Od Solton Ketrona imaš i stari (5-6 g.) ali jako dobar X1 koji je bio babaroga do pojave SD1. Ima HD od 6 GB i na njega stvarno stane sve, a da ne pričam o ritam sekciji za koju se svi slažu da je trenutno najbolje od aranžera. X1 možeš dobiti za cca. 1.100 - 1.200 Eur-a i radi se o aranžeru klase Pa80. Ima HD, sampler, vokoder jaaakkkooo dobar i mastan ritam s live drum setom. Što češ više.

XD9 je kao i Vega noviji tip Ketronovih aranžera. Radi se o aranžerima isključivo predviđenima za istočno i orjentalno tržiše. Ovaj model je posebno uz GEM popularan u Turskoj i arapskim zemljama. Također jako dobar aranžer i možeš ga novog dobit za 1.500 - 1.600 Eura, a rabljeni i za manje pare. Sampler ne ugrađuju tvornički i moraš ga dokupiti kao i memoriju za njega.

SD1 i SD1+ su krema od Ketronovih aranžera. Po meni trenutno jedan od najboljih aranžera. Čast KORG Pa1XPro, Rolandu G70 i Tyrosu II, no Ketron SD1+ je aranžer iste klase i mogučnosti ali sigurno 35 % jeftiniji, a k tome je i stariji 2 godine, a već je tada u sebi sadržavao svu tehniku koju danas nudi velika trojka. Rabljeni SD1+ možeš već dobit za 1.700 Eur-a a SD1 za 1.500 Eur-a. Od opreme ima sve kao i KORG, Roland i Yamaha. Solton Ketron kuca na velika vrata u svijetu aranžera i sigurno je već sada u mnogo segmenata jaći od velike trojke, a posebice kad izađe najnoviji model Ketrona u TOP klasi.. Problem mu je jedino što je slabije zastupljen na ovim prostorima pa i nema za njega baš još puno materijala. Korisnici SD1 i SD1+ od ex-Yu ritmova koriste aranžmane sa starijih serija tipa MS100 i X1. Kod mene je sve popularniji i sve više ljudi se okreće Ketronu. Gotovo je zadnjih godinu dana najčešća kombinacija Treton Le 76 i Ketron SD1+ te KORG Pa80 i Motif 6. Za sad sam vidio od kolega da tek jedan svira na Tyros II, 3 korisnika na G70 i 2 na Pa1X Pro. Soltonu je mana jedino težina, jer ima preko 20 kg, što je i razumljivo s obzirom na kvalitetu izrade i profi tipke.
Nemaju ljudi novaca, stoga rađe uzimaju jeftiniji synth velikih mogučnosti.
Kolega iz benda svira već godinu dana na SD1+ i prezadovoljan je njime. Prije njega je imao KORG Pa80, Solton X1, Roland G-1000, ali kako i sam istiće ne mogu se mjeriti s SD1 ni u kom segmentu. Jednostavno je prejak i predobar. A koliko je kvalitetno napravljen, najbolje vam govori činjenica da je s metra visine (sa stalka) pao na pod okrenut tipkama i ekranom. Ma niti ogrebotine na sebi, a kamo li da mu je nešto puklo. Radi i dan danas ko zmaj.
kreso je offline   Reply With Quote