Videti jedan post
Star 18.04.2024, 23:03   #8
korg_man
Vredan član društva
 
korg_man's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.07.2008
Mjesto: Vukovar
Godina: 34
Postovi: 120
Downloads: 211
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 17 puta u 12 Postova
Instrumenti: Korg Kronos 73 (semi-weighted keys), Kurzweil PC3K8, Yamaha MO6, Roland D-50
Interesi: Sviranje
korg_man befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Yamaha MODX+

Da ne razglabam previše 🙂.
Uzmi si i Korg Triton Extreme u obzir, ali izbaci Rolanda.
Dodato:
Usudio bih se reći kao bivši tvrdi Korgaš da je Modx lakši za rad nego i jedan Korg. To što ljudi pišu, pišu temeljem usporedbi sa stvarima na koje su navikli, a to je uglavnom Korg. Sad da malo ipak proširim temu:
Imao sam MODX 8 I 7, a sad imam Montage 7, a kad sam ga kupovao, debelo sam se dvoumio uzeti njega ili Fantom 7. Sva sreća, debelo sam donio dobru odluku i uzeo Montage.
Što se Korgatičepo meni je jedino Triton extreme kompletna klavijatura od Korga. Sad će se naći ovi što imaju Kronosa i pljuvat me kako je Kronos sa 9 sinteza alfa i omega (jedva čekam da krenemo u raspravu), jer i tog Kronosa sam 2 puta imao! I M3 i Trinity V3 sa MOSS itd itd. Yamaha je klavijatura kojati zvuči čisto i perfektno. Kodnje nemanabijanja u jednim lagama, a u drugim tanko. Sve je iznivelirano. Nema stringsa koji je promukao kao na svakom Korgu. Na posljetku, imaš Yamahu i znaš kako zvuči onako odprilike jer modx ima deep editing za razliku od Sx700 i multi partove itd. Dakle, Yamaha je po meni dalekim godinama ispred svih! To tipričam iz svog spektra koji očekujem od jedne klavijature apsolutno sve! Yamaha tijedino nema dobre hammonde, odnosno nekom zvuče dobro, a meni su sterilni. Ero... To bi bilo ukratko. Ako te nešto još zanima, pitaj slobodno.

Ps - jedan mali savjet. Više slušaj ljude koji su imali instrument pa ga uspoređivali s drugim nego one koji su možda pogledali samo prezentaciju na YT, ako su i do kraja odgledali.

Promijenjeno od korg_man (18.04.2024 u 23:29 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
korg_man je offline   Reply With Quote