Videti jedan post
Star 27.10.2023, 23:34   #2
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mora da bude SCSI jer zip driver ima takav priključak koliko se sječam prije više godina stavljao sam jednom u G1000.Umjesto HD stavljao sam i convertere u koje sam stavio Flash karticu.To sam radio i na korgovima umesto HD.
Konverteri dobiju se več skoro svugdje ja sam ih naručivao iz Kine i koštao je jedan oko 4 ili 5 eura negdje tu odprilike.
Možeš staviti i USB Flopy emulator umjesto flopy disketnika i imaš na Usb ključu.Koliko se sječam na Flopy emulator za G1000 mora se staviti na njega prekidač tako da gasiš i pališ da čita slijedeči blok a to je jednostavno uraditi i čak ti mogu objasniti ovdje na forumu ako češ stavljati.
Za HD proveri jer nisam baš siguran čini mi se da sam morao vuči poseban dodatan kabl na njega za struju pošto mi se čini da zip treba manje napona odavno je to bilo i nisam više tačno siguran.Konverter za karticu radi bez problema i treba jako malo struje.O tim konverterima pogledaj na EBAY pa ALIBABA i slično pa ako ih ima kod vas siguran sam da na Korg i nekim servisima.
Da ne zaboravim na jednoj ploči u klaviaturi ima jako mali sitan prekidač koji se mora gurnuti u drugu stranu nego što je sada jer sada je uključen za ZIP driver i sigurno se več Roland spremao da stavi ili HD ili taj konverter za karticu.To sam ti napisao zato jer sam više puta morao iči čak i na po koji servis gdje klavijature popravljaju a serviseri nisu imali pojma o tom prekidaču i nije radio ni USB flopy pa su zvali mene jer su znali da ih ja ugrađujem.
Toliko za sada pa ako češ imati još pitanja pitaj i kad budem stigao pogledat ču ja za te konvertere jer imam još dva komada ali nisu SCSI.
Dodato:
PS:Eto pogledaj na tom linku tako da znaš otprilike o čemu se radi:
https://www.amazon.com/SCSI-Adapters/b?node=3015400011

Ako ne uključi direktno kopiraj pa priljepi na chrome ili šta imaš.
Trebaš takav adapter kao što je taj
TAODAN CF to 40-Pin IDE Adapter Compact Flash CF to IDE Bootable Converter
$6.69
ali da je SCSI inače može se izmedu staviti još jedan plastični pretvarač sa SCSI na IDE.

Promijenjeno od flosarka (27.10.2023 u 23:48 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
flosarka je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio flosarka za ovaj koristan post:
Tomek18 (28.10.2023)