Tema: Korg Pa1000
Videti jedan post
Star 21.10.2023, 01:42   #10
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Točno tako.Na PA1000 u tom slučaju kako si napisao nemuguče je dobiti više od 600mb sa bilo kojim upgrade jer jednostavno nema više čipa sa memorijom.
Jedino bi bilo moguče ako primijeni čip memorije ali to bi bila budalaština sem toga ako Korg ne bi izdao takav upgrade da klavijatura podupire 1Gb opet ga klavijatura ne bi pročitala.Šta znam zašto ali korg u poslednje vrijeme pravi jake gluposti.Gledao sam više testa na you tube sa novim korgom PA5X I usporedbama nekih starijeh modela Roland,Yamaha i zvukovi su potpuno jednaki mada neki od Rolanda čak nema ni sampler.
Pogledaj malo na Youtube pa češ vidjeti i sam.Roland G70 čak ima bolje zvukove od KorgaPA5X mada je puno starija klavijatura zato sam pogledaj testove osobno da ne kažeš da sam ja nešto naveo bez veze.
Kako sam več naveo menjao sam ogromno modela klavijatura jer su mi bile potrebne za izradu ritmova,samplova i tako dalje jer sam imao studio za te stvari dok nije došlo do vatre i izgorelo mi sve.
Ipak mogu da kažem da su svi modeli klaviatura u redu i svaka da se srediti kako treba ali ipak Yamaha poslednje vrijeme sa nekim modelima klavijatura jako je napredovala prema Korgu jer očigledo Korgu ide samo za zaradu od kada je shvatio da je dobio veliku zanimanje na tržištu.Pa stvar je takva ko voli korga uzet če ga i tu je stvar svakog pojedinaca a razlog je više taj jer ih je ogromno na Korga naviklo pa im je lakše raditi sa njim.
Osobno imam još Techvics SX KN7000,Tyros3 i sada sam kupio još Roland G70 više zbog radoznalosti.A da ti kažem iskreno koliko sam do sada radio na G70 više sam nego iznenađen.Roland zasrao je stvar sa izdajom VA7 koji nije uspeo mada neki tvrde suprotno i da opet pridobi tržište napravio je jedino dobro klavijaturu koju je izdao a to je G70.Dao je i Fantom i E80 i tako dalje ali opet nije jednako.E80 mnogo je slabiji od G70 mada je nešto noviji.Primjer Tyros3 nema nikakve šanse prema njemu a između njega i Technics kn7000 težko je napraviti usporedbu jer Technics ima puno funkcija više ali na G70 opet ima neke za lakši rad i sređivanje.
Tako je kod svake klavijature jedna ima to druga ono tako je i kod tog PA1000.
Neki če valjda naravno tvrditi suprotno mada na Yuotube ima reprezentacija i testova između Roland G70 i čak novijim Yamaha Genos gdje se vidi da su svi zvukovi potpuno jednaki i tvrdi se da je Genos kopirao sve zvukove baš sa G70.
Eto to sam napisao primjerak kojeg može svako provjeriti na youtube a najviše zbog toga da se zna da nije sve šta je novo bolje od starijeg jer svima je glavna zarada i ništa drugo.Primjer stariji automobili bili su također bolji od nekih tih novih ako gledamo oko kvarova i tako dalje.

Promijenjeno od casper (22.10.2023 u 10:43 sati) Razlog: brisanje Quote
flosarka je offline   Reply With Quote