Sve se može semplirat. Pitanje je kojom je kvalitetom to napravljeno, a onda da li uređaj koji će svirati sample, može to odraditi kako valja. Ovo je općenito.
Revo drum je specifičan po tome što ima 27 layera i svi se čuju jedino kada je style aktivan, tj. kada svira. Algoritam u klavijaturi aktivira neki od (27) layera "van odsviranog pravila" i tako dobivamo prirodniji, realističniji zvuk. Dakle, radi se o software-skoj razini. Revo se može samplirati na uobičajeni način i tako ćemo imati samo 8 layera ali ostalih 19 će nedostajati. Pored toga, PSR S serija ne koristi tehnologiju spomenutog algoritma pa zato bubanj ne može zazvučati kao na Genosu. Kada ovome dodamo DSP efekte koji ne postoje u PSR-u onda se dodatno gubi na zvuku koji očekujemo. Međutim, ako se posao uradi kako valja, bez obzira na spomenuta ograničenja ipak možemo imati sličan zvuk Revo bubnja. Ne bih ulazio u to koliko je ovakav pristup dobar jer u današnje vrijeme postoje moćniji i bolji bubnjevi pa mi se ovo čini samo kao loša kopija nečeg već viđenog.
Postoji i jedan sasvim drugi aspekt vezan uz ovu temu sampliranja. Radi se o području vezanom uz autorska prava, preciznije, o zaštiti imena. Znalcu je lako samplirati (čitaj: ukrasti) nečiji zvučni uzorak s klavijature. Ako to i napravi jer zna da je teško dokazati krađu, trebao bi biti dovoljno mudar da ne "ukrade" i zaštićeno ime. Tu je zakon vrlo jasan. Vidim da su mnogi, pa i neki "virtualni osvetnici" napravili spomenutu nezakonitu radnju. I još se hvale da imaju isti ili čak bolji sound nego Genos. OK, svakome po volji ali Yamaha je vrlo ozbiljna firma s kojom se ne treba igrati mačke i miša. Zna se da miš uvijek gubi utrku.

Mladi momci iz Meksika su probali staviti ime Genos na video ali su vrlo brzo shvatiti da bi to bilo bolje promijeniti u neki sličan naziv. Koga interesira, može potražiti kanal s priložene slike i poslušati da li REVO uistinu zvuči isto i na PSR-u.