Videti jedan post
Star 04.05.2017, 10:41   #25
aaccaa
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.05.2017
Postovi: 20
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
aaccaa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Znaci ne mudrujem, vec cu ja koristiti i raditi sa tim uredjajem, pa me prosto interesuje sta je ispravno i zelim da budem siguran i ja i ostali koji su prikljuceni na mikser !! Mislim da je polemika kvalitetna i nadam se da nema ljutnje !! Kazes " bas me zanima kod njih ...... ", pa kao sto vidis mikser predvidjen da bude uzemljen jel ima uticnicu sa tri pola i koristi trozilni kabl ( kao kod racunara, npr.), da nije predvidjen da bude uzemljen , verovatno bi imao dva pola ( viljuskastu uticnicu na sebi) i koristio bi dvozilni kabal !!!? Ovaj trafo nema nikakvu vrstu zastite, otvarao sam ga, i jednostavno idu dve zice za 220V sa jedne strane i dve zice za 110V sa druge strane !!! Ne slazem se ipak je PVC, plastika, guma, je zastita i izolator i ne znam kako te nesto/sruja moze "ubiti " ako drzis za plastiku ili gumu !!?? Ne znam, nekako mi je cudno, ja sam laik ali me cudi, da vi strucni ljudi imate potpuno razlicite stavove o nekoj svari, a fizika/elektronika je egzatna nauka i ona odredjuje kako mora u svim situacijama bez izuzetka !! Kao da postoje dve skole elektronike, ili mozda gresim !!??
aaccaa je offline   Reply With Quote