Videti jedan post
Star 30.12.2016, 19:30   #600
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.307
Downloads: 343
Uploads: 22
Rekao HVALA: 52
Zahvalili mu 1.826 puta u 1.360 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne mora nužno memorirati efekat da bi on bio pridružen soundu. Kod Yamahe to funkcionira ovako.
Sve promjene koje se naprave s nekim soundom mogu se memorirati u USER, ili u OTS, ili u Registraciju. Konkretno, odaberemo sound Piano, preko VOICE SET odradimo željena podešavanja i preko MIX CONSOLE podesimo Efekte. Tako pripremljeni/obrađeni sound pohranjujemo kao USER ili kao OTS ili ga pospremimo u registraciju. Efekat će se zajedno s njegovim promjenjenim parametrima automatski "pridružiti" uz taj sound bez obzira što seefekat ne nalazi u USERu za efekte.

Zašto postoje ova tri mjesta pohrane? Zato što nam se otvara mogućnost da biramo koji nam način više odgovara.
U praksi se može pristupiti ovako. Odradimo podešavanja nekog sounda i pospremimo ga u USER. Recimo da tako pospremimo harmoniku koja je univerzalna i odgovarat će za većinu pjesmam. Sada želimo imati u OTS tu istu harmoniku ali nam ne odgovara količina efekta jer je ritam nešto sporiji. Biramo harmoniku iz USERA, korigiramo efekat i upisujemo je u OTS. Znači, štedimo vrijeme za ona bazična podešavanja koja smo uradili u prvom navratu prije upisa u USER.
Isto vrijedi i za registraciju.

Ili suprotna situacija. Dopadne nam se neki strings koji se upisan na OTS-u tvorničkog Styla. Željeli bismo ga koristiti na nekim pjesmama ali koje imaju nešto drugačiji ritam i koje sviramo uz drugačiji Style. Onda napravimo slijedeće. Pozovemo Style s OTSom stringsa i biramo taj OTS kako bi aktivirali sound. Tada ga samo upišemo u USER uobičajenom metodom i uvijek ga imamo pri ruci kada nam zatreba.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
jtodorov (03.01.2017)