Sve je ovo lepo, ali ovo nije prezentacija, ovo je više kao reklama. Par boja i par ritmova, pa sve klavijature danas imaju dobre semplove, šta je ovde posebno i drugačije od ostalih brendova? Ništa se iz ovoga ne vidi šta sprava može. Svojevremeno su sličan klip snimili i za BK9.
Nama treba prezentacija da vidimo kako se rukuje u svirci, šta sve ima od opcija po menijima i kao se to koristi, šta je to što je svojstveno ovom modelu za razliku od ostalih i šta je sve moguće uraditi sa njim, to je prava prezentacija. To se obično radi u više tematskih klipova, posebno za boje, posebno za ritmove, posebno za sempler, snimak odozgore na tastere i ekran i objašnjenje uz to šta se i kako radi.
Kad sam gledao takvu prezentaciju za PA900, oduševio sam se i odmah otrčao u prodavnicu da ga isprobam. Nisam ga kupio iz drugih razloga, ali me je to nateralo da odem.
Treba da razmišljaju da će ovo najviše gledati muzičari koji su potencijalni kupci i koji već sviraju neki aranžer, pa ih zanima nešto novo i bolje zbog čega će eventualno kupiti E-A7. Ovakva njihova predstavljanja mi više liče na reklamu za nekoga ko još ne zna šta je aranžer i koji treba da se oduševi čim čuje šta iz aranžera izlazi.
Lepo od njih, ali nama jako malo korisno.
P.S. Hvala za klip
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
|