Videti jedan post
Star 02.03.2015, 21:25   #8
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od rocco Pokaži Post
Joooooj kako ste zapeli sa tom recenicom "proslo mu vreme"..Sta znaci taj izraz?Da instrument kad ostari da vise ne valja?
Skloniji je kvarovima.
Citat:
Originalno postovano od rocco Pokaži Post
Pa zasto onda Vlatko Stefanovski svira gitare stare po 20 god
Jel su i žice na njoj stare 20 godina? Gitara i klavijatura nije isto. Drvo je drvo a elektronika napreduje.
Citat:
Originalno postovano od rocco Pokaži Post
zasto onaj Severinin klavijaturista svira koncerte na M1,zasto ljudi van balkana sviraju jos na DX7 recimo,
Ili je nostalgičan ili mu ta klavijatura odgovara ili mu bolje ne treba. To ne znači da je bolji od M3 ili Kronosa...
Citat:
Originalno postovano od rocco Pokaži Post
Kolega rolandx sviraj i uzivaj u PA600 ako ti je lep zvuk ali bogami nece moci sa PA1X ni u snu.
Ja te molim da se informišeš o kao prvo sintezi zvuka, kao drugo, aludirao sam na ,,novo je novo". Zvuk je na Pa600 bolji, to je moje mišljenje, ti imaš svoje.
Citat:
Originalno postovano od rocco Pokaži Post
PA600 daje jeftin plastican zvuk i nema tu sta.....
Neko ko opisuje zvuk da je ,,plastican" ,,jeftin" ... ne bi trebalo da da pravi poređenja...
Zvuk klavijatura Pa600 i Pa1xpro prvenstveno nisu klavijature iste klase. Pa600 ne smatram za profesionalnim aranžerom, koji ima puno mana. Tačno je da je niskobudžetna klavijatura i košta koliko jedna plata na zapadu. Ali čak sa svim nedostacima, Pa1x ne može više da parira naslednicima pa čak i onima koji nisu u istoj klasi kao sto je Pa600. Ipak neko mnogo pametniji od nas dan i noć smišlja koja će klavijatura biti pun pogodak, taman toliko da bi je muzičari kupovali i starije prodali. Nostalgija uvek postoji, i to je razumljivo. Takodje postoji i potreba, navika i sve ostalo... Ko nema problema sa navedenim, kupuje novije - ,,uglavnom" Kolega je tražio savet, savet je i dobio. Da se nisi nadovezao, svoje mišljenje sam kompletno izneo u prošlom postu..... Nema potrebe da nastavljamo između...
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline