Videti jedan post
Star 24.02.2015, 12:25   #6
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3442
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od VUNIMRAV Pokaži Post
da im platim licencu i članarinu.
Licencu ??? Skoro sam imao razgovor sa jednim mladjim kolegom gde sam mu objasnjavao ta dva pojma, i posle svega se pitam... Da li taj neko u udruzenju ima dva grama mozga, ili se tek tako frlja sa pojmovima ? Ko je njih ovlastio da izdaju "licencu" ? Sta uopste taj pojam znaci ?

Samo navlakusa za nepismene ljude kako bi neko stavljao novac u dzep...

Kako zakonski stoje stvari, nas troje da se skupi mozemo da registrujemo npr "YU-MIDI udruzenje muzicara" ili "Pera Mika Laza udruzenje muzicara" i da sami sebi izdajemo "licence"... I sto je najgore od svega, jeftinije ce to da nas izadje nego da placamo takozvane "licence" kurti i murti, za koju svake godine treba izdvojiti 5000 rsd (pet hiljada dinara, cetrdeset i dva eura, kako je kome lakse...)

Evo i kopije teksta sa sajta udruzenja:
Citat:
Licenca, ili Uverenje je ustvari potvrda ili dokaz da je član LEGALNO REGISTROVAN DA LEGALNO OBAVLJA POSLOVE I ZADATKE IZ OBLASTI MUZIČKE KULTURE. Bilo koja kontrola od strane Inspekcije, priznaće umetniku ili izvodjaču njegovo pravo na rad.

Licencu član ne mora uvek nositi sa sobom. Ali treba sa sobom uvek da ima ČLANSKU KNJIŽICU, koja je takodje dokaz da mu je za tu godinu izdata i LICENCA.
Skroz nebulozno...
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote