Videti jedan post
Star 22.10.2014, 21:12   #16
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Koje kutije idu uz mikser? Vidim da si izabrao uglavnom miksere koji imaju 250w realne snage (ako ne i manje) po kutiji.

Sto se tice Yamahe, prednost je sto ima kompresore koji, kada se suptilno upotrebe, mogu da lepo pomognu vokalima ali i solo instrumentima. Ne svidja mi se kako radi ekvilajzer, HIGH pot na kanalu je postavljen na 10 kHz (umesto na 12 kHz kao kod vecine miksera) pa mi dodaje previse "prstajuce visoke". LOW pot je na 100Hz, isto cudno (obicno je na 80Hz)....Mislim da ni efektom neces biti odusevljen previse (Hall nije los, delay nije toliko dobar, nema kombinacije reverb+delay).

Sto se tice Allen&Heath, po mom misljenju ima daleko precizniji Eq po kanalu, koji radi dosta toplije. Parametric EQ na masteru deluje zanimljivo ali neiskusnom ton majstoru moze doneti problema...
Sve u svemu, ne nadaj se da ce biti perfektno, ali sta god da izaberes odradjivace posao.

Moj savet ti je da napravis rek. Kupis suvi mikser, jedan efekat procesor sa 2 efekta i dokupis jedan master EQ....snagas. Kako skupis love, promenis samo ono sto bi mogao bolje....
Morison je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Morison za ovaj koristan post:
VUNIMRAV (22.10.2014)