Videti jedan post
Star 16.08.2014, 12:03   #27
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U suštini, govorim iz vlastitog iskustva najpametnije ti je uzeti ganz novu klavijaturu iz dučana. Kao prvo pokupiš 2-godišnju garanciju.
Mi smo sad u EU, pa razlike u cijeni nisu više toliko velike (npr. Njemačka - Hrvatska, Pa600 je cijena razlika nekih 20-tak €).
Treče i najvažnije, roba se da kupiti na kredit do 60 rata. Jebeš tu neku sitnu kamatu, mjesečnu ratu kredita plaćaš jenom gažom.
Ako nešto prdne il rikne na klavijaturi odeš do music shopa i jebeš ih u zdrav mozak dok ne poprave.
Kod rabljenih klavijatura nikad neznaš što si kupio. Možeš ga ti isprobavati neznam koliko, ali kad trguješ rijetko možeš više od pola sata isprobati kljavu, jer prodavać je nestrpljiv, pa ti neda ubacivati svoje SET-ove itd. Zato rabljenu kljavu kupujem isključivo samo od osobe od povjerenja, kolege muzičara ili preko preporuke.
Sve ostalo je mačak u vreči.
A o pojednim cijenama nekih klavijatura u oglasniku, za prastare i nepopularne marke da ne pričam. Gledam i ja cijene Yamahe i ne mogu vjerovati, a največi mi je biser onaj Technics KN5000 za kojeg tip traži 8.500 Kn (1.100 €) i ne spušta ni centa. Ali može kao zamjena. E takvima onda u zamjenu nudim predpotopni Roland G600 ili KORG M1 po 500-600 €, pa se i ja pravim blesav .
Malo smo otišli u off topic, ali kad je Pa80 u pitanju razumijem zašto su cijene takve ... Ljudi drže cijenu samo zbog toga što još uvijek se prastari (poboljšan SD karticom) Pa50 prodaje po 500 €, a duplo je lošija klavijatura, a i Pa500 drže za skuplju i bolju kljavu, a daleko je od Pa80 (kad mu usporedite hardwar/softwar i mogučnosti nadogradnje Pa80 je jači na svim poljima). I normalno je da vlasnici Pa 80-tke ne daju jeftinije. Drugi par rukavica i realnost su ta da je Pa80 stvarno jako star aranžer. Jer da bi Pa80 bio 400-450 € kolka mu je trenutno realna vrijednost, Pa50 ne smije biti skuplji od 250 €, a Pa500 maximum 400 €. Opet tu je KORG malo sve naz zajebao što daju novitete van koji su u pojedinim segmentima duplo bolji od TOP modela iz prastare serije. Prije par godina je primjerice KORG Pa1X Pro bio san snova, danas ge nitko neće uzeti pored jednog Pa600, jer Pa600 ima 3 puta više memorije, noviji engin, masnije se čuje ..., a zanemarujemo činjenicu da Pa1X Pro ima neusporedivo bolje tipke, da se je pokazao kao najtrajniji (najmanje se kvari) od Pa serije itd.
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio kreso za ovaj koristan post:
makl (16.08.2014)