Videti jedan post
Star 08.03.2014, 13:30   #26
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dzamper ostavi tako kako je to je uredu.Jedino moze biti da ti sint ne prepozna tog diska ako nije po nekom Rolandovom standardu .Zar nije bolja solucija ZIP od rolanda nego taj SCSI disk ? Ako je to vanjsko napajanje za disk ono je sa diskom zajedno oko 5 KG zar ces
vuci stalno tu kutiju sa sobom.Samo napajanje je za disk prosto ko pasulj ,problem se stvori kad hoces da spojis disk na sint . SCSI nije po istom standardu kao sto su bili IDE i ATA diskovi pa samim tim i zavisi gde ces naci kablove koji odgovaraju tvom sintu i disku .Svaki SCSI uredjaj koji kopcas na sint ima svoj ID terminal i njih imas cini mi se na sintu 6.Ako imas kabal koji ide sa diska na plocu ili na sint da ima na sebi kao dva priklopa odma ti treba i emulator da ga ubacis u taj drugi priklop da bi sve radilo. Koliko ces da izgubis i vremena i zivaca sa tim SCSI veruj da ne vredi a pogotovo jer sve kupujes .Ja sam imao kod kuce brdo diskova i kablova pa sam jedva napravio komplet za Kurzweila tako da mi je radio i disk i CD .U danasnje vreme ulagati toliko vremena i novca na Roland G1000 je jedino opravdano ako ti je to neki sint za uspomenu inace steta vremena veruj.
fico je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio fico za ovaj koristan post:
zoka3 (08.03.2014)