Tema: Roland VA-7?
Videti jedan post
Star 11.01.2014, 15:52   #3
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja cu ti ''ukratko'' reci posto sam bio ispisao roman malo cas i zabode mi nesto komp i ode sve u pm, a sve sam detaljno bio objasnio

- Poseduje 116 drum kita (73 vise od prethodne G i EM serije i tu se nalazi najpoznatiji V Drum kitovi - V Arranger koji se ne mogu nadji na prethodnim serijama G i EM i koji su zvucno mnogo napredniji)
- Ritam se klasicno sastoji iz 4 varijacije, 2 prelaza (Fill IN-a), 2 Intro-a, 2 Ending-a
- Posto nema posebno tastere za svaku varijaciju kao sto je ima recimo G/EM serija, tj. ima recimo samo jedno dumge ORIGINAL i VARIATION, kada pritisnemo samo ORIGINAL, svirace nam recimo samo prva varijacija, kada hocemo drugu varijaciju, promenicemo je tako sto cemo taster ORIGINAL brzo pritisnuti 2 puta uzastopno - slicno kao dupli klik na misu na racunaru. Ovo vazi i za prelaze, tj. ako hocemo da uradi prelaz i ostane na toj varijaciji koja je do tada bila, pritisnucemo brzo 2 puta, a ako hocemo da uradi prelaz i predje na sledecu varijaciju, pritisnucemo samo jedanput. Mozda i deluje na oko malo tesko i komplikovano, ali samo dok se udje u fazon i posle to ide kao podmazano. Prosto je samo dok se covek navikne.
- Ima Touch Screen ekran rezolucije 320x240p
- Ima VariPhrase "sempler" (citaj sa navodnicima) i njegovu svrhu mozes procitati i po forumu i po internetu da ne objasnjavam
- Ima D Beam Controller na kome mogu da se stavljaju odredjene precice kao sto su recimo modulacija, pitch, Fill IN-ovi i slicno i odredjenim pokretom ruke, tj. mahanjem ili slicno se ta izabrana radnja aktivira
- Ribbon Controller (slicno kao prethodni D Beam samo sto se aktivira pokretom prsta - dodirom, a ne mahanjem iznad senzora)
- Aftertouch
- Style Composer
- 128 Voice Polyphony
- Style Morphing (Mesanje-kombinacija odredjenih elemenata ritma sa drugim ritmom u realnom vremenu)
- Ima 128 User mesta za ritmove koje mozemo da ubacimo i koji se direktno "vuku" sa ZIP-a, tzv DISK LINK i "vuku" se brzinom isto kao kada bi izabirali i fabricke ritmove. Format ritmova je .STL i .STH i cita sve Rolandove ritmove sa ovim formatima.
- Za boje, tj. Performance imas A,B i C banku i svaka banka sadrzi po 512 boja, tj. performansi ukupno puta 3 banke (A,B,C) izadju ukupno 1536 boja, tj. User perfomansi koje korisnik moze da ubaci. Format boja je .UVA.
- Sadrzi takodje i MFX koji se moze dodati na Upper1 i slicno (ne moze se dodavati posebno na svakom kanalu recimo) i odredjenim potenciometrom sa leve strane klavijature mozemo da podesavamo njegovu "jacinu" tj. vrednost.
- Poseduje kao sto je vec receno ZIP drive koji je IDE/ATA prikljucka koji moze biti 100MB i 250MB (testirano) i Floppy Drive koji je takodje IDE/ATA prikljucka i isti je takav Floppy po kompjuterima (nije stariji tip kao sto je to recimo na G600/800/1000), vec noviji tip kao sto koriste racunari.
- Od ulaza/izlaza poseduje Stereo IN (R i L/Mono), Stereo OUT (R i L/Mono), Sustain Footswitch, Foot switch, Foot pedal, MIDI THRU-IN-OUT, FC7 Pedal, i naravno VARIPHRASE ulazi/izlazi (3)

i tako dalje i tako dalje....

Mogu ovako do ujutru sa jos mnogim dodatnim i korisnim opcijama koje nisam rekao, ali i ovo je mozda previse, jer se sve uglavnom moze pronaci i procitati po netu.

Ono sto si pitao jeste da se Floppy moze zameniti Floppy Emulatorom i da umesto disketa se koristi USB i cena mu je negde oko 3000 dinara na Kupujem Prodajem recimo, dok se ZIP ne moze menjati, tj. jos uvek nije pronadjen drive koji ce ga zameniti, jer klasicne hardove koje koriste IDE/ATA prikljucke Operativni sistem Rolanda ne prepoznaje. Postoji "tekst" na netu koji kaze da je lik ugradio citac CF kartica i to dokumentovao i stvarno je radilo, e sad da li svaki citac kartica odgovara ili mora neki specijalni kao sto je mozda bio njegov, to ne znam, ali ima da se nadju ti citaci kartica za 200-300 dinara, pa moze da se proba

Cena mu je sve zavisi, od 350e do 450e oni koji su dobro ocuvani, e sad takodje zavisi i ko kako ceni svoju robu.

Uglavnom zvucno je dosta naprednija od mnogih klavijatura, bolje drum kitove i mnoge korisne opcije ima vise od prethodne G/EM serije i u svemu je bolja od njih sem operativnosti, tj. fale tastera koje bi standardno trebalo da budu, a ne da se traze neke opcije sa Touch Screen ekranom i slicno i to je jedina zamerka za ovu klavijaturu, tj. kompletno VA seriju, kao i ZIP koji hoce ako je losiji dosta puta da zeza sa ucitavanjem diskete i problem se resava zamenom za novu disketu ili zamenom kompletnog ZIP drive-a koji na svu srecu nije skup - ~1000-1500 dinara, sve ostalo je po meni 5.

Pozdrav i nadam se da sam ti pomogao
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]

Promijenjeno od AcaG600 (11.01.2014 u 15:57 sati)
AcaG600 je offline   Reply With Quote