@zoricd
U sustini, ne bi smjelo biti manje od 3 Layera, vise bi bilo pozeljno. Prvi (donji) Layer bi bio sound pri laganom povlacenju mijeha, drugi (srednji) Layer bi bio normalno povlacenje mijeha i treci (gornji) Layer vrlo jako povlacenje mijeha. Samplovi ne bi smjeli biti kraci od 2 sekune a Loop bi trebalo postaviti u posljednju trecinu sampla. Kazem ne kraci od 2 sekunde jer treba ostaviti vremena tonu harmonike da se "razvije" kako bi bio sto autenticniji pri sviranju. Ovi bi bio neki apsolutni minimum ispod kojeg se ne bi smjelo ici. Vise Layera bi svakako dobro doslo jer u tom slucaju bi se detaljnije docarala realna harmonika. Pored ovoga bi trebalo da postoje i "efekt" Layeri koji bi bili tipicni za tehniku sviranja harmonike. Na primjer, jedan Layer koji bi bio najvisi u hijerarhiji, eventualno izmedju 12 i 127 po Velocity skali, koji bi sadrzavao sound koji se dobije naglim mpovlacenjem mijeha a onda u nastavku sounda normalno povlacenje mijeha. Kao neki sforcato ton kod strings instrumenata. Ovo se vrlo cesto koristi kod sviranja realne harmonike, pa bi bilo pozeljno uraditi i kod samplovane ako sample platforma to vec dopusta. Ovo bi bio samo jedan od tih "effekt" primjera a toga ima dosta kod harmonike.
Kod Kronosa ne postoji klasicna Round Robin funkcija ali bi se moglo izvjesnim "trikovima", kao sto je recimo, "Wave Sequences" doci do pribliznog rezultata.
@NordX
Round Robin je funkcija kod samplera koja omogucuje da na istom tonu se uvijek iznova cuje drugi oblik sampla. Klasicni Round Robin radi na "Random" principu, dakle na principu slucajnosti ali kod kompleksnijih samplera, kao sto je recimo Kontakt, moguce je napisati vrlo razlicite Round Robin Scripte kojima sound enormno dobija na autenticnosti.
Promijenjeno od tranzit (30.10.2013 u 14:14 sati)
|