Videti jedan post
Star 20.08.2013, 15:04   #1
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 290
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Pikolo u kabini!?

Evo ovako dragi moji forumasi,imam sledecu dilemu-problem pa vas molim da konstruktivnim i tacnim savetima-odgovorima i pomognete.
Naime,danas sam odneo harmoniku P.Soprani super paolo III petoglasnu na ciscenje i sredjivanje.Vrlo retko sviram pa hajde da je ipak malo utegnem i sto je mozda naj bitnije zatrazim od majstora da mi malo "pojaca" pikolo.On mi ree "pa ti i nemas pikolo",ja "pa kako nemam,a sta je ovo(na registru jedna tacaka dole) a on rece to ti je drugi sopran,e sad j...bem li ga.?
On otvori harmoniku i rece "tebi je pikolo u kabini i zato je malo manje ostar.To ti je harmonika radjena za nemacko-francusko trziste i tako uradjeno..
Kraj-pitanje.Majstor mi je predlozio da ce prepravim "to" i da ce harmnonika imati ostriji i reskiji zvuk i da cu dobiti "organ' registar koji sada nemam!? itd....
Molim vas dajte mi vas sud,komentar,misljenje a pogotovo cekam naseg stimera misljenje.Hvala vam.
P.S.moram napomenuti da majsota dobro poznajem,i da smo dobri (sto bi se reklo) i da imam u njega potpuno poverenje,ali ipak bih voleo cuti jos misljenja.
Dodato:
Evo postavicu i sliku registara mozda ce biti jasnije

Promijenjeno od VUNIMRAV (20.08.2013 u 15:11 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote