Videti jedan post
Star 29.07.2013, 13:59   #119
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Ne bih ja na to gledao ovako drastično kako opisuje Tranzit. Ma razumijem ja njegovu ljutnju jer ima (nešto) istine u onome što govori. Međutim, onome tko se posvetio glazbi, koji godinama radi i napreduje, ne može "ukrasti" posao "brzopotezni fajlaš"..
Naznacih da problem posmatram "iz prvog reda" a to podrazumijeva da sam veoma blizu "epicentru". Problem je daleko kompleksniji nego se ovdje pokusava predstaviti. Nije tacno, uopste nije tacno, da brzopotezni fajlasi ne mogu da uzmu koru hljeba jednom velikom umjetniku. Ti se zestoko varas jer gledas na problem sa strane sa koje se on ne vidi u cjelini. Nemoj me tjerati da pisem "elaborat", sto rece Sale, gdje cu ti sabrati i oduzeti zasto jedan fajlas i te kako otima tu koru hljeba jednom umjetniku. Moja frustracija i ljutnja nisu bezrazlozne, imaju vrlo dubok korijen. Neko napisa da je takav narod pa to tako i biva, zaboraviste da muzicari kreiraju muzicku kultiru naroda kroz jedan evolutivni proces. Nakotilo se muzickog nakota zadnjih trideset godina, pa vaspitalo narod da ne zna drugacije. Nakotili se isti ti koji su proizveli i fajlase. Najlakse je baciti odgovornost na sivu masu, tu nece niko biti optuzen. Masa je bezimena, bezlicna. Najteze je pokazati prstom na krivca.

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
To što isti umjetnici nemaju posla i što se moraju prodavati za male pare ima potpuno drugu pozadinu. Društvo je u potpunoj krizi, s krivim mjerilima i poremećenim vrijednostima.
Pa jos i to malo para sto je ostalo im uzimaju "brzopotezni fajlasi" !!!!! Razmisljamo li na pravi nacin ili... ? Momci, sanduk sa novcem je jadan a poklopac otvoren za sve, pa koliko ko zagrabi. Da li je moguce da se ne shvata, da i ta bagra zahvata, ama ne da zahvata, nego grabi do dna iz istog sanduka, gdje svoju rucicu bojazljivo stavlja i umjetnik, bojeci se da mi ne bude otkinuta jer po svoj umjetnickoj prirodi nije kabadahija i otimac. Badava pisem, nemam kome jer se bagatelise problem i ne shvata se sociolosko ekonomski utjecaj jednog naraslog raka na muzickom tijelu Balkana. Vama ce se razbiti o glavu, ja sam svoje odsvirao.
tranzit je offline