Videti jedan post
Star 26.03.2013, 22:42   #1
spasoje88
Vredan član društva
 
spasoje88's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2008
Mjesto: Valjevo
Godina: 35
Postovi: 223
Downloads: 461
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Korg Pa1x-pro
spasoje88 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
spasoje88 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Novi zakon o vozilima

E prijatelji moji, ajd da vidim moze li ko rastumaciti ovo sto cu postaviti...
Inace ovo je novi zakon o ispitivanju vozila koji je stupio na snagu pre mesec ipo dana!

1.4.3. Ugradnja pogonskog agregata (motora)
Izgradnja i ugradnja pogonskog agregata (motora) na motornom vozilu tretira se kao pojedinačna
prepravka koja se može izvesti u sledećim varijantama:
1) ugradnja motora drugog tipa istog proizvođača, koji ne postoji u fabričkoj varijanti proizvođača
vozila,
2) ugradnja motora drugog proizvođača,
3) ugradnja pogonskog agregata (motora) na elektro pogon.
Ugradnja motora istog tipa, istog proizvođača, kao i ugradnja motora drugog tipa istog proizvođača,
koji se ugrađuje kao fabrička varijanta proizvođača vozila ne smatraju se prepravkom.

U postupku ispitivanja ugradnje motora potrebno je proveriti da li ugrađeni motor zadovoljava
bezbednosno-tehničke karakteristike, u odnosu na vozilo u koje je ugrađen motor, definisane zakonskim

E ovo sto je podebljano me interesuje!
Dali ovo znaci da ja npr. u pasata 1.9 tdi izbacim njegov motor i stavim isti takav iz nekog drugog pasata, da ja mogu bes problema voziti i da ne treba nista da se carini, odradjuje, prijavljuje i ostalo!
Pitanje je delikatno i od izuzetne vaznosti, tako da bi strucna pomoc dobro dosla! Znaci samo proverene informacije! hvala i pozdrav...
Nadam se da ce ovo mnogima znaciti ako je tacno a ne samo meni kao pojedincu.... Dosta nas muku muci sa dotrajalim motorima...
__________________
spasoje88 je offline   Reply With Quote