Tema: Bas i Kontra
Videti jedan post
Star 18.02.2013, 07:37   #1
NikolayTheM
Odomaćeni član
 
NikolayTheM's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2012
Mjesto: Jugoslavija!
Postovi: 563
Downloads: 522
Uploads: 9
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 33 puta u 30 Postova
Instrumenti: VSTi, Korg Triton Le
Interesi: Muzika, Voznja
NikolayTheM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Bas i Kontra

Pozdrav, otvorio sam ovu temu da se malo bolje informisem o pratnji. Druga sam godina srednje muzicke skole, i u orkestru sviram bass i kontru. Mi tek pocinjemo da sviramo pa se i ne zurim mnogo, imam vremena za vezbanje. Konkretno me zanimaju dvojke, ove ostale ritmove znam odlicno. Dvojka ima specificne harmonije za razliku od npr. rumbe. Rumba ima klasicne akorde u obrtajima, ali dvojke imaju i neke akorde koji teorijski ne postoje. Mnogi ce misliti da pricam za ciganiju, ali ja pricam za klasicne dvojke npr. sumadiju. Te dve vrste se razlikuju po ritmu samo, npr. u ciganiji dupla kontra, itd. Sto se dvojki tice, bas znam odlicno (ne bas kao Joca king, ali kao prosecni muzicar), ali kontra mi po malo pravi problem, iako sviram kroz sve obrtaje, to su ipak cisti akordi C, G, D, a, e, h, itd. To je teorijski tacno, ali ne zvuci kako treba bas da zvuci. Konkretno pitanje je sta da uhvatim umesto cistog durskog ili molskog akorda? Ne sviram bas uvek ciste, ubacujem umesto: GHD FHD i dobijam F-H umanjenu kvintu, ona je karakteristicnog zvuka i uklapa se u harmoniju dvojke, takodje znam i seme. Iako sa tim znanjem mogu da odpratim kolo ili pesmu i da to zvuci ok, ipak mislim da to nije dovoljno. Znaci, mene zanima kako sve da sviram durske, molske, umanjene itd. akorde.
Znam da bi najbolje bilo da mi to neko pokaze, ali ovde kod mene vrlo malo njih sviraju ritam, verovatno zbog tezine. Svi uglavnom rade aranzerski i cude se kako ja sto sam mnogo mladji od njih pratim.
Inace, tu muziku slusam skoro po ceo dan dok radim nesto ne vezano za muziku, splet kola od 1h, slusalice, i slusam ritam pre svega.
Hvala

Послато са GT-S5360 користећи Тапаток 2
__________________
Citat:
Originalno postovano od Pointlessly
'hej' u kmp formatu za bass stranu..(nije heeejjey loop) nego kratki hej, hej, hej, hej

Promijenjeno od NikolayTheM (18.02.2013 u 07:40 sati)
NikolayTheM je offline