Videti jedan post
Star 22.01.2013, 12:23   #13
Arter
Vredan član društva
 
Arter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.01.2012
Mjesto: Split - Zagreb
Postovi: 227
Downloads: 540
Uploads: 1
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 21 puta u 18 Postova
Instrumenti: Yamaha psr sx700, modx+6
Interesi: Glazba, glazba , glazba...
Arter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

netko ce strucnije odgovoriti... ali mogu i ja... ako sam u krivu ispravite me...
Više štete slušalice, jer one izravno djeluju za zvucni sistem , zbog toga što slušalice su ili stavljene u uho, ili su one sto prekriju cijelu ušnu školjku... Tako da na taj nacin samo cujemo zvuk na njih a vecinom eliminiraju vanjske zvukove. Dok cvucnici ipak ostavljaju nekakav prostor između zvucnika i nasega uha... To i znamo sami, što nakon dužeg slušanja na slušalice moramo ih skinuti.
Primjer tome ti je ljudski vid, zamisli da imas televiziju u naočalama, koliko se oko više napreže, i ništa drugo ne vidi osim toga, dok npr gledamo u kinu opet postoji taj neki međuprostor, koji djeluje ugodnije i na manje naprezanje oka....

Citat:
Zašto je baš slušanje glazbe sa slušalicama posebno opasano za zdravlje? Kroz slušalice, kažu otorinolaringolozi, buka ulazi u slušni aparat direktno i bez disperzije. Preko srednjeg uha vibracije zvuka dolaze do slušnog živca u unutarnjem uhu. Ako je zvuk prejak lome se osjetljive trepetljike slušnog živca.

Kad broj uništenih stanica prijeđe određeni prag, dolazi do oštećenja sluha.
Stručnjaci preporučaju da slušate glazbu sa slušalicama najviše jedan sat na dan s jačinom zvuka najviše do 40 decibela, a ne oko 90 ili 100 decibela, koje neki aparati omogućavaju.
__________________
Nikada ne misli da sve znas, jer uvijek postoji netko tko zna vise...

Promijenjeno od Arter (22.01.2013 u 12:26 sati)
Arter je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, Arter, za koristan post:
obradbb (22.01.2013), svirko (22.01.2013)