Videti jedan post
Star 18.12.2012, 23:57   #2
caka012
Ovaj baš voli da kuca
 
caka012's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Mjesto: Pozarevac, Srbija
Godina: 55
Postovi: 383
Downloads: 388
Uploads: 7
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 30 puta u 26 Postova
Instrumenti: PSR 3000, Triton LE, jedan stari kontrabas i jedna bas gitara
caka012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
caka012 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa evo mog stava u vezi sa onim pitanjima u koje se razumem. Prvo, najpouzdaniji nacin je da se klavijatura steluje na ozvucenju na kome se radi inace. Ne mora na tome bas jer neces ni svaki put da radis sa istim ozvucenjem, ali ne ni slusalice, ni HiFi ni bilo sta drugo. Sve ce to (posebno slusalice) da te prevari i da ti da pogresnu procenu, a to ces da vidis tek kada izadjes na live svirku. Slusalice koristi za vezbanje sviranja i tehnike, nikako za podesavanja instrumenta.
Najbitnije je da podesis jacine, odnosno da si svi ritmovi budu iste jacine, a naravno i boje da podesis prema ritmovima.
Ja sam na primer u pocetku imao problema sa PSR3000 tako da sve namestim kod kuce kako treba, a kad ga malo vise "odvrnem" na svirci, boje su mi znatno glasnje nego ritmovi. Sve je to nesto sto se da srediti, samo dok udjes klavijaturi u narav.
Jos jedno je vazno: ne vole svi isti sound, svako ce EQ podesiti onako kako mu se svidja i kako mu odgovara, tu je tesko dati bilo kakav savet.
Na kraju, kad sam promenio aranzer, 2-3 svirke sam pamtio i pisao ono sto mi se ne svidja i sto mi smeta, pa sam posle svirke to kod kuce menjao, pojacavao, smanjivao i podesavao.
Poruka: treba mnogo truda i vremena da se aranzer dotera da radi onako da ne moras da ga cackas i podesavas za vreme svirke, da sve radi bas onako kako si zamislio i kako ti hoces.
caka012 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio caka012 za ovaj koristan post:
nesaband (19.12.2012)