Tema: ROLAND G-70
Videti jedan post
Star 10.10.2005, 09:18   #4
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav kolega Versy !

Eto, da i ja dam svoje utiske u vezi G-70. Nemam je, no imao sam je prilike isprobati. Roland ko Roland, solidan, skup i po običaju kao i dosada škrt. G-70 naime nema sampler. Na kritike i prijedloge upučene na rolandove web stranice dobio sam odgovor da nema potrebe za uvađanjem sample opcije jer su svi saundovi realni i više nego vjerni orginalu. U odnosu na prijašnje rolande osim dobre (mogu reč vrhunske) ritam mašine ništa novo. naravno mnogo je bolji od G-1000 i VA serije, ali da je to neki veći pomak kao što je napravio KORG sa PA1X naspram prijašnjeg top mode i30 je nikakav.
G-70 košta dosta novaca, no da li ih je vrijedan. Nisam baš sad imao prilike da mu izvadim dušu i vidim sve njegove prednosti i mane. Ipak, mišljenja sam da je Roland u odnosu na predhodnu seriju (VA) premalo stavio noviteta u G-70. Primjerice KORG i Yamaha su u svoje TOP modele uveli jako puno poboljšanja i noviteta. I sasvim sam siguran da će Roland zbog konkurencijske pljuske povući G-70 i razmisliti i kvalitetnom odgovoru koji bi mogao parirati PA1X Pro i Tyros II. G-70 nije loš aranžer, i savki od nas bi ga htio u svojoj "ergeli", ali mišljenja sam da ipak nikome nebi bio prvi konj za trku i glavni favorit. Kod mene u Hrvatskoj mnogi muzičari za te pare rađe uzimaju Solton Ketron SD1+ i KORG PA1X Pro. Solton sve više ulazi na velika vrata i postaje vodeći aranžer. Samo zbog svoje jednostavnosti i odnosa dobivenog za plaćeno. Ipak sam očekivao od G-70 puuuno više s obzirom kolika mu je cijena. Za ovo što nudi skuplji je sigurno za dobrih 600-700 Eura više nego što vrijedi.

Pozdrav
kreso je offline   Reply With Quote