Videti jedan post
Star 06.07.2012, 00:29   #23
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@korg18
Mladi kolega, bez m,nogo mudrovanja i filozofiranja, sampl basa koji si postavio nema ama bas nikakvog pucketanja a u krajnjem slucaju i da ima, to ima veze sa sampling frekvencijom kao i sa lanjskim snijegom. "Pucketanje" moze da se javi uslijed previsokog levela sampla jer u digitalnoj tehnici sve sto ide preko 0dB izaziva momentalno i bez izuzetka razne smetnje, medju kojima je pucketanje na prvom mjestu, drugi uzrok je neozbiljno odradjen Loop (ako je sampl loopovan) i treci uzrok je da u samom samplu postoji to "pucketanje" koje se uglavnom i u najvecem broju slucajeva, moze otkloniti odredjenim Restauration programima ili pluginovima. To bi bilo sto se tice samog sampla. Slicne smetnje se mogu javiti i zbog loseg editiranja u sound programu a to je najcesce vrlo kratki Release Time (Amp Envelope) uslijed cega pri dizanju prsta sa dirke nastaje drasticno prekidanje tona (koje inace kod realnih instrumenata jednostavno ne postoji) sto izaziva "pucketanje" a jos jedan cesti uzrok je i kompresor koji je postavljen kao dinamicki efekat u programu a koji nije dovoljno pazljivo podesen. Ponavljam, provjerio sam vrlo pazljivo onaj sampl koji si postavio i on definitivno nema nikakve smetnje, potpuno cisto odradjen sampl sa isto tako pazljivo uradjenim loopom gdje se loop tacke (loop start i loop end nalaze na tzv. nultim prelazima, kako i treba u idealnom slucaju biti). Trazi gresku na ovim mjestima koje sam pomenuo i zaboravi sampling frekvenciju kao moguci razlog.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
dalibor jarmina (07.07.2012)