Videti jedan post
Star 07.12.2007, 13:39   #6
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ok što kažeš. Nema sampler. I ja također nisam zagovornik samplova u toj mjeri.
No, ako na Pa-800 staviš sample live druma i basa, onda je u tom segmentu S-900 slabiji, a s druge strane boje za solažu su oduvjek bile više na strani KORG-a nego Yamahe.
Znači da je po tom pitanju Pa-800 kao kompletniji aranžer u prednosti.
E, sad ovo što tvrdiš da ako zanemarimo sampler na Pa-800, da onda Pa-800 nema što tražiti pored S-900 stoji, jer od svih aranžera KORG još uvijek ima "najsiromašniji" i najsiroviji tvornički ritam, ma koliko se mi grčili da to ispravimo.

Znači da osim Tyrosa Yamaha nit nema ozbiljniji aranžer sa samplerom.
Sorry što te pilam, buraz. Kakve su interne boje od S-900. Da li su realne stvarnim soundovima ili ima kao na starim PSR-kama dosta "plastike" u soundu. Da me krivo ne shvatite, Yamahin sound na PSR aranžerima mi je oduvijek bio strašno mutan i patvoren tj više ispačen nego orginalan ? Pretpostavljam da ima unos preko USB-a kao sva dosadašnja generacija. Da li ima mogučnost direktnog čitanja stylova sa USB-a ili nešto treče, jer u tom slučaju na USB memory stick nabriješ brdo setova. Tada S-900 dobiva na "težini" kao dobar aranžer. Isto, dali ima HDD, koji tip, kapacitet ?
Sorry kompa, ali interesira me jako, a malo je podataka o mogučnostima. Ovo u prezentiranom mi je prešturo.
kreso je offline   Reply With Quote