Videti jedan post
Star 15.02.2012, 18:59   #6
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Momo ne ofiraj me... hahahaha...


@Teodor

Ne valjaju ti rjesenja, nisu prakticna i isuvise su "zaobilazna". Sve to moze mnogo prostije i efektnije. Ne razmisljas na pravi nacin. Nego, prvo u vezi sa onom tvojom latencom od 9.3 ms. To je mnooooogo, previse, jednostavno ne valja. Radi primjera, ja radim sa 1.5 ms live, iznad ne dolazi u obzir. Sada o ovom rjesenju za efekte. Zaboravio si samo jednu cinjenicu ali najvazniju u ovom slucaju. Sve centralne efekte sa Hypersonica 2 ili Kontakta mozes kontrolisati putem midi controllera. Uobicajeni su CC91 za Reverb, CC93 za Chorus i CC94 za Delay. U Hypersonicu je to po defaultu skoro postavljeno a kod Kontakta ces u dva minuta to isto moci sam da definises za svaki Bank i za svaki instrument. Opet ti ponavljam, razmisljas isuvise komplokovano i totalno neproduktivno. Na kraju, ti efekti na klavijaturi kroz koje bi ti poslije svih tih vratolomija, provukao sounde sa laptopa, su zadnje smece u odnosu na efekte koje imas na Kontaktu i na Hypersonicu 2. Kada je u pitanju Kontakt tu ti je onda potrebno da napravis samo jedan jedini Bank za svaki midi kanal, uvedes centralne (send) efekte i definises ona tri kontrolera za te efekte. Naravno da nisi ogranicen samo na tri send efekta, ovo je bio samo primjer. Zaboravi to provlacenje sounda kroz aranzer to je totalno pogresno i suvisno jer i bez toga svaki sound sa svakog midi kanala instrumenta na laptopu moze da ima svoj level za svaki send a i insert efekat koje ti mozes da kontrolises preko midi podataka u svakom momentu i uopste ti radi toga ne trebaju nikakvi zasebni izlazi.

Promijenjeno od tranzit (15.02.2012 u 19:00 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
Teodor (16.02.2012)