Videti jedan post
Star 05.12.2011, 01:55   #45
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od tonijo Pokaži Post
jučer sam nešto probao i kad sam iz CasmEditora spremio nazad u Yamaha style nisam ga mogao učitati u klavijaturu, otvori mi naziv stayla ali kada idem na Load kaže mi "illegal data" i nisam mogao učitati???
Da te podjsetim sta sam ti jos prije par dana napisao u vezi sa tim:
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Njih ne smijes da pomjeras kako ti padne na pamet jer ce se desiti pod obavezno, da poslije vracanja u .sty format neces imati sve partove ritma u instrumentu. Kod obrade ritma u sekvenceru, bilo koji da je (savjetovao bih ti XG Works, Sonar ili Cubase ali ovim redom kako sam ih i naveo) moras biti vrlo pazljiv. Najbolje ces proci sa XG Worksom jer u njemu imas spremljene vec sve alate za Yamahine aranzere, koji u drugim sekvencerima ne postoje u takvom obliku.
A nesto ranije sam ti napisao sljiedece:
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
U CASM editoru ces vidjeti nekoliko sysex podataka koji se mogu odnositi i na druge elemente ritma a ne samo na drum kit. Moras dobro poznavati sav taj sysex protokol da bi znao sta treba mijenjati i kako. Imas na kraju manuala 9000pro popis svih sysex podataka pa pogledaj tu prvo sta koji od tih sysexa u ritmu predstavlja prije nego bilo sta promijenis. Jedna vrlo slozena materija za koju moras ostaviti mnogo vremena i strpljenja...
A sada ti pisem ponovo, zaboravi CASM editor jer za njega ti treba veliko predznanje iz te materije. Skoncentrisi se na XG Works koji ima sve te sysex komande u konzumerski pristupacnom obliku u svom XG Editoru, gdje mozes tacno nastimati cak i svaku pojedinu udaraljku a da pri tom nemas pojma o svim tim hexadecimalnim brojevima iz sysex podataka. U tom XG Editoru postoje potenciometri kao na nekom mixeru pomocu kojih podesavas sve sto ti treba. Moze se pronaci i 9000pro Patch za XG Works i sa njim je u XG Worksu sve do tancina podeseno za 9000pro, svi efekti, ekvilajzeri, programi... prakticno imas pred sobom softveski 9000pro, bar sto se komandi tice. Editiranje i pravljenje ritmova i multi-padova je u XG Worksu sa ubacenim 9000pro Patchom, igrarija. Poslusaj me bice ti mnogo lakse.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
tonijo (05.12.2011)